Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 12:36:41

«Як на Майстер-шефі»: кухарки чернігівських дитсадків пройшли навчання із підвищення кваліфікації

13.11.2025   16:06Агенцiя

П’ятдесят кухарок із 29 дитячих садків пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Кулінарного хабу, створеного в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти в партнерстві зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE.

Навчання відбулося вперше за багато років і профінансоване з бюджету Чернігівської міської територіальної громади. 

    — Ми радо зустрічаємо кухарів дитячих садків, які прагнуть удосконалити свої знання та продемонструвати практичні вміння, — розповідає викладачка спецдисциплін Чернігівського центру професійно-технічної освіти Світлана Крутько. — Вони готують перші й другі страви, холодні закуски та десерти.

Після тритижневого теоретичного курсу, який завершився тестуванням, учасниці відпрацьовували практичні навички на сучасному технологічному обладнанні. Для приготування використовували страви з чинного чотиритижневого меню дитячих садків, розробленого відповідно до законодавчих вимог.

За словами начальника управління освіти Чернігівської міської ради Василя Білогури, навчання не лише сприяє підвищенню професійної майстерності, а й дає змогу обмінятися досвідом: 

    — Нам важливо, щоб кухарі вдосконалювалися, ділилися власними секретами приготування страв і спілкувалися. Ми також поступово оновлюємо матеріальну базу харчоблоків у дитсадках. Попри обмежені фінансові можливості міського бюджету, нове обладнання вже з’являється спочатку у великих садках, а надалі — в усіх інших. Це допоможе готувати якісну та здорову їжу і полегшить роботу кухарів.

 Учасниці навчання відзначають користь і новизну такого досвіду.

    — Таке навчання для нас проводять уперше, — зазначає кухарка ЗДО №51 Наталія Пузирна. — Дуже сподобалося. Було б чудово мати подібне сучасне обладнання і в наших садках.

    — Ми пішли без вагань, хотіли спробувати себе в нових умовах, — додає кухарка ЗДО №22 Оксана Павлюк. — Це схоже на участь у «Майстер-шефі» — дуже цікаво й надихає!

Окрім професійного розвитку, актуальним залишається питання кадрового забезпечення: нині у закладах дошкільної освіти міста є 31 вакансія кухарок.

    — Під час формування бюджету на наступний рік управління освіти клопоче про часткове підвищення заробітної плати працівницям кухонь, помічницям вихователів і вихователькам, — наголосив Василь Білогура. — Це важливо для збереження фахових кадрів і стабільної роботи закладів.

Навчання на базі Кулінарного хабу стало вагомим кроком у підвищенні рівня професійної підготовки кухарок дитячих садків Чернігова. Поєднання сучасних технологій, практичного досвіду та підтримки з боку міста створює передумови для якісного і здорового харчування дітей у закладах освіти.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Фото зі сторінки у Facebook Василя Білогури
 

Останні новини Чернігівщини

За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.

Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33

З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.

Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10

У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.

Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35

Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03

Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини