Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 21:24:21

Засідання круглого столу на тему: “Гідність як зміст нового Українського суспільства”

22.11.2014   08:25

21 листопада 2013 року в Україні розпочалася Революція Гідності. Президент України Петро Порошенко підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

У день річниці цієї знакової події в дискусійному клубі "Експертна думка" Чернігова відбулось засідання круглого столу на тему: “Гідність як зміст нового Українського суспільства”. Організаторами заходу виступили Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та відділ зв'язків з громадськістю міської ради спільно з дискусійним клубом "Експертна думка".

Участь у круглому столі взяли представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, учасники подій Євромайдану, волонтери та представники засобів масової інформації.

Учасники обговорення зійшлися на думці, що поки ще рано давати оцінку подіям, що відбулися на Майдані, адже його історія ще не закінчилась. Це покаже час: необхідно, щоб змінилися не тільки лідери та владна еліта, а й відбулось повне перезавантаження системи влади.

Політичний експерт Юрій Паперний акцентував увагу присутніх, що коли вже події стали історичними фактами, то час виносити уроки та, що особливо важливо, проводити просвітницьку та роз'яснювальну роботу серед молоді.

Виступаючі особливо наголошували на першочерговості боротьби з корупцією, проведенням економічних реформ, оновленням влади на місцях та ін. Проте, на переконання учасників заходу, це вимагає наявності не тільки добре опрацьованої програми, і її фахових, а головне – моральних виконавців.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха зауважила, що "зміни у суспільстві почались, і їх треба продовжувати. А, мабуть, головне надбання революції – ми почали себе відчувати єдиним народом".

Відзначено також, що на політичну арену виходить нове покоління суспільства, яке диктує порядок денний для українського політикуму. І, можливо, саме це є найбільшим досягненням Революції Гідності в Україні. В Україні зародилося громадянське суспільство. Відбулась духовна і національна революція українців: сплеск українського патріотизму, вперше мабуть за 23 роки незалежності країни, національна самоідентифікація українців.

Втім, "минулі вибори демократичним шляхом узаконили зміну влади, однак, основні вимоги суспільства: подолати корупцію та оновити систему влади ще не виконані. Українці скористались своїм правом на самовизначення, проте, "Революція гідності" ще не закінчена. Громадянське суспільство має об’єднатися, аби почати формування нового життя в країні на основі демократії, верховенства права, свободи та гідності", - таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.