Чи повториться Алчевськ-2006 у масштабі цілих областей?
Всі пам’ятають, як внаслідок пориву теплотраси у Алчевську у січні 2006 року сталося розморожування всієї тепломережі.

Тоді без тепла залишилась третина міста. 60 тисяч жителів змушені були обігрівати квартири тільки індивідуальними електричними обігрівачами.
За перший тиждень аварії споживання газу в Алчевську виросло в півтори рази, електроенергії у 10 разів. У місті почалося почасове відключення електрики, яке в окремих районах незабаром стало щодобовим. У місті була оголошена надзвичайна ситуація державного рівня. Катастрофа обійшлася державі в понад 26 мільйонів гривень.
Чи повториться трагедія Алчевська у масштабах цілих районів областей?
- Влада провалила підготовку до опалювального сезону. Треба терміново вживати заходів, щоб не допустити смертей внаслідок переохолодження, — заявив один з лідерів «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул. — «Минулого року, у ці дні тепло вже починало подаватися у більшість лікарень, шкіл та садочків. А вже з 5 жовтня у деяких містах були гарячі батареї. Ми системно закачували газ у сховища, забезпечували необхідний запас вугілля на теплових станціях. Зараз же на окремих об’єктах запас вугілля лише на 3-7 днів. Президент має зібрати екстрене засідання по питанню підготовки до зими. Від цього залежить життя мільйонів українців.
Представники «Опозиційного блоку впевнені, що замість підготовки до зими, влада займається виборами та рейтингами.
- Уряд звітує про успішну підготовку до осінньо-зимового періоду. Але насправді ситуацію дуже серйозна. Адже припинились поставки російського газу, влада не змогла організувати постійні реверсні поставки газу з Європи. Для підприємств доведені жорсткі ліміти на постачання газу. Чи будуть Чернігівці з теплом — на жаль, впевненості немає, — каже Олег Шеремет, депутат Чернігівської міської ради. — Наскільки мені відомо, низка чернігівських підприємств вже змушені обмежувати у той чи інший спосіб діяльність, адже їм зменшили обсяги постачання газу.
Представники «Опозиційного блоку» кажуть, що трагедія Алчевська 8-річної давнини може повторитися на Донеччині. Адже зима загрожує повністю зруйнувати систему обігріву і каналізації у відрізаних від української держави містах. А мирні люди, які хочуть продовжувати жити своїм звичайним життям, можуть опинитися на межі виживання.
На виборах виграють політики. А програють знову люди, які мерзнутимуть у холодних квартирах без гарячої води та світла. Таким може бути сумний фінал політичної осені.
Довідково. Політична партія «Опозиційний блок» зареєструвала у Центральній виборчій комісії список кандидатів у народні депутати України для участі у позачергових парламентських виборах.
Номер «Опозиційного блок» у бюлетені — № 4.
Прес-служба Опозиційного блоку
PR
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.