Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 16:26:42

Не вистачає коштів на оплату комунальних послуг – звернися до органів соціального захисту населення

23.09.2014   07:30

Які соціальні гарантії надає держава громадянам в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги? Відповіді на це та інші питання, пов’язані з соціальним захистом незахищених верств населення отримали представники засобів масової інформації на брифінгу в облдержадміністрації 22 вересня.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна, головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення, залишається Програма житлових субсидій, яка діє з 1995 року. Субсидії гарантують малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг. Для її отримання громадяни мають звернутися до органів соціального захисту, надати довідку про склад сім’ї, заповнити декларацію та написати відповідну заяву.

Наразі субсидії в області отримують 28,5 тисяч громадян, з початку року вже нараховано 42 мільйони гривень субсидій.

З 1 жовтня поточного року Урядом передбачено зміни нарахування субсидій. Зокрема, збільшиться соціальна норма житла. Зараз вона становить 31,5 квадратного метра житла, а з жовтня підвищиться до 48,87 квадратних метри житлової площі. Також передбачається більш гнучка система обрахування відсотку обов’язкового платежу, який має сплачувати громадянин. Наприклад, родина з двох осіб, яка має середньомісячний дохід у розмірі 2 тисячі гривень, буде сплачувати за комунальні послуги не більше 127-ми гривень.

Проте, громадянам, які вже отримують субсидії, хвилюватися не потрібно. Тому що всі необхідні перерахунки органи соціального захисту населення зроблять автоматично.

Крім того, з 1 липня 2014 року населення України має можливість скористатись новою державною соціальною програмою компенсації додаткових витрат. Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за послуги з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. Право на її отримання мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї.

Для отримання компенсації, за словами начальника відділу адресних соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення ОДА Ольги Кульгейко, громадянам необхідно звернутися до органів соціального захисту за місцем проживання, надати довідку про склад сім’ї, довідку про доходи кожного члена сім’ї та написати відповідну заяву. У 10-ти денний термін будуть зроблені відповідні розрахунки та призначена компенсація.

Слід зазначити, що компенсаційні кошти перераховуватимуться на рахунки підприємств, які надають послуги. Фахівці соцзахисту стверджують, що можливий також варіант одночасного отримання компенсації і субсидії однією людиною. Як підкреслив Олег Русін, на сьогодні в області своїм правом на отримання компенсації скористалось лише 100 громадян.

- Враховуючи той факт, що підвищені рахунки за житлово-комунальні послуги населення Чернігівщини вже отримало, очікуємо, що і кількість громадян, які матимуть пільги, значно зросте. Але органи соціального захисту області готові до роботи, - додав він.

За телефоном «гарячої телефонної» лінії Департаменту соціального захисту населення ОДА 5-60-97 можна отримати будь-яку інформацію або консультацію щодо механізмів нарахування субсидій та компенсаційних виплат.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини