Чернігів. Відбулося науково-громадське обговорення проекту обласного Плану заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні
9 жовтня ц. р. в Інституті історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка відбулося громадське обговорення проекту обласного Плану заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні за ініціативи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Науковці, представники громадських організацій та державні службовці обговорили заходи передбачені проектом обласного Плану. Директор Інституту, голова правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександр Коваленко наголосив на значимості вшанування пам’яті жертв голодоморів у 2013 році. В свою чергу заступник начальника управління — начальник відділу суспільно-політичного моніторингу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Слезко підкреслив особливу увагу Президента України Віктора Януковича до вшанування пам’яті жертв Голодоморів. Глава держави у минулорічному зверненні у День пам’яті жертв голодоморів наголосив: «…Цей злочин назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю…Наш обов’язок — завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події. Ми також повинні зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії в майбутньому».
Директор Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського Сергій Лаєвський розповів про історію створення пересувної виставки «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932—1933 років — геноцид українського народу» та повідомив, що до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні пересувна виставка буде експонуватися у населених пунктах області.
Про заплановану презентацію збірки публіцистики дослідника Голодомору 1932—1933 років Джеймса Мейса повідомив Володимир Бойко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Пропозиції, що надійшли в рамках обговорення будуть опрацьовані та включені до обласного Плану заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.