У Чернігові проходить черговий семінар "Енергоефективність у будівлях"
Протягом двох днів із 12 по 13 грудня у Чернігові проходить черговий семінар для керівних працівників муніципалітетів «Енергоефективність у будівлях».

семінар "Енергоефективність у будівлях"
У роботі семінару беруть участь організатори та експерти українсько-німецького проекту (GIZ) «Енергоефективність у будівлях», представники міських рад та енергосервісних компаній з різних міст України, зокрема: Прилуки, Миргород, Новоград-Волинський, Івано-Франківськ та ін.
Учасників семінару привітав заступник міського голови Олександр Буцко. Він висловив сподівання на плідну та тісну співпрацю у новому 2013 році. Також підкреслив, що проблема енергозбереження залишається актуальною та однією з найважливіших загальнолюдських проблем. «Питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій є одним із пріоритетних напрямків розвитку міста Чернігова. Тому сьогодні та у майбутньому ми повинні підходити до цієї роботи дуже уважно та максимально виважено, активно вивчаючи передовий досвід вітчизняних і закордонних колег», – зазначив О. Буцко.
Як уже повідомлялося, з 2008 року Чернігів є учасником проекту Українсько-Німецького співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у будівлях», що фінансується міністерством економічного співробітництва і розвитку ФР. GIZ співпрацює з українськими містами - це Чернігів, Миргород, Новоград-Волинський та Івано-Франківськ, де реалізуються пілотні проекти термомодернізації лікарень, шкіл і дитсадків.
У рамках цього проекту Чернігівська міська рада розробила та прийняла три цільові програми: Програму енергозбереження в установах освіти м. Чернігова на 2010 – 2014 роки, Програму енергозбереження в закладах охорони здоров’я м. Чернігова на 2013-2017 роки та Програму енергозбереження в закладах культури м. Чернігова на 2013 – 2015 роки.
Спільно з німецькими фахівцями сформовано інформаційно-аналітичну базу, що дає можливість визначати оптимальні обсяги використання енергоресурсів, виявляти можливі резерви їх економії і визначати напрямки та пріоритети впровадження енергоефективних заходів.
Наразі, у рамках співпраці Проекту Українсько-Німецького співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у будівлях» з Чернігівською міською радою, триває робота над реалізацією пілотного проекту з енергоефективної реновації старої будівлі колегіуму №11. На ці заходи з бюджету міста виділено 1,6 млн. грн. За рахунок коштів німецької сторони закуплені відповідні будівельні матеріали та металопластикові конструкції на загальну суму майже 1 млн.грн.
Завершено роботи з улаштування систем автоматичного регулювання у чотирьох будівлях міської лікарні №1, які було проведено за рахунок коштів проекту GIZ на суму 343 тис. грн. За власний рахунок міська лікарня №1 провела роботи з гідрохімічного очищення системи опалення однієї будівлі на суму 66 тис. грн.
Крім того, продовжується співпраця з проектом і в напрямку розробки Плану сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року в рамках взятих містом зобов’язань відповідно до Угоди мерів.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.