Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:59:37

Під час обстежень закладів освіти Держпродспоживслужба Чернігівщини звертає особливу увагу на організацію процесу харчування дітей

18.08.2021   09:39Агенцiя

У громадах області тривають комісійні обстеження закладів освіти щодо їх підготовки до нового навчального року. Під час перевірок представники структурних підрозділів Держпродспоживслужби особливу увагу звертають на організацію харчування школярів та вихованців дитячих садків.

Фахівці Корюківського управління спільно з керівниками відділів освіти та органів місцевого самоврядування завершили обстеження загальноосвітніх і дошкільних закладів, розташованих на території Корюківської та Холминської громад. В цілому обстежено 25 об’єктів (13 шкіл, 8 дитсадків і 4 заклади позашкільної освіти).

Під час здійснення комісійних перевірок фахівці Держпродспоживслужби виявили ряд незначних недоліків в організації освітнього процесу, у зв’язку з чим керівникам відділів освіти було вручено відповідні рекомендаційні листи щодо  усунення виявлених порушень. Проведено роз’яснювальну роботу з директорами, медичними працівниками, кухарями та обслуговуючим персоналом закладів освіти щодо виконання вимог нового Санітарного регламенту, Постанови №305 від 24 березня 2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення і відпочинку». Персонал закладів поінформований про зміни до вказаного документа. Також під час обстежень обговорювалось питання необхідності введення в дію і застосування на харчоблоках постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

А спеціалісти Куликівського управління Держпродспоживслужби  взяли участь у 19 комісійних обстеженнях закладів освіти.

Вони, зокрема, перевіряли дотримання вимог нового Санітарного регламенту, забезпечення навчальних закладів необхідним запасом миючих та дезінфікуючих засобів, технологічним і холодильним обладнанням, столовим та кухонним посудом, інвентарем, якісною питною водою.

Під час обстежень зверталась увага на державну реєстрацію потужностей, впровадження в закладах системи НАССР,  на гігієнічні вимоги до приміщень, поводження з харчовими відходами, своєчасне проходження медичних оглядів, забезпечення санітарним одягом, перелік постачальників та контроль за ними.

Також проводилась роз’яснювальна робота з керівниками шкіл і дитячих садків, кухарями, медичними працівниками та обслуговуючим персоналом щодо впровадження норм та порядку організації харчування у закладах освіти, профілактики  харчових отруєнь та кишкових інфекцій.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.