Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 03:53:53

Відбувся семінар "Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня"

26.03.2021   13:15Агенцiя

25 березня перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із головою Чернігівської районної ради Миколою Силенком та директором Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександрою Хомик взяли участь у семінарі «Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня».

Захід для очільників територіальних громад Чернігівського району, у складі якого Чернігівська, Городнянська, Остерська міські ради; Березнянська Гончарівська, Деснянська, Любецька, Олишівська, Куликівська, Михайло-Коцюбинська, Добрянська, Седнівська, Ріпкинська, Козелецька селищні ради; Іванівська, Киїнська, Киселівська Кіптівська, Новобілоуська, Тупичівська сільські ради, відкрив директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Володимир Бойко.

Звертаючись до учасників семінару перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш наголосила на тому, що керівництво обласної ради відкрите до спілкування з людьми і не прив'язується до визначених годин прийому громадян та готове разом із усіма представниками громад спільно працювати над вирішенням нагальних питань в інтересах розвитку Чернігівщини.

Учасники заходу вели мову про те, що реформа децентралізації відбувається, а законодавча база відстає, тому аби реформування проходило синхронно з вимогами та потребами суспільства необхідно насамперед внести зміни до Конституції. Суттєвого перегляду потребує низка важливих законів.

Юрій Ганущак, який є одним із розробників теорії децентралізації та територіальної організації виконавчої влади, під час семінару детально проаналізував зміст законопроєктів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», ознайомив присутніх із складовими проєктів законодавчих актів щодо адміністративно-територіального устрою України. За словами виступаючого, зараз настав час для інтелектуального законодавства, у якому місцевому самоврядуванню відводилася роль не «молодшого брата», а партнера.

Експерт з питань місцевого самоврядування поінформував про критерії та принципи розмежування повноважень між державними і самоврядними органами, функції та основи організації виконавчої і представницької влад та інші важливі теми, які виникли в учасників семінару за короткостроковою програмою.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини