Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:56:41

Які зміни очікують заклади освіти Чернігова у найближчі роки?

26.01.2021   15:28Агенцiя

Уважно вивчити змістовну частину Закону України «Про повну загальну середню освіту» та в зрозумілій формі роз’яснити чернігівцям, що очікується в галузі освіти у наступні роки - таке доручення чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав управлінню освіти Чернігівської міської ради 26 січня на щотижневій розширеній нараді.

- На сайті управління освіти та сайті міської ради потрібно розмістити у зрозумілій формі інформацію: що передбачає закон про загальну середню освіту протягом наступних чотирьох років. Коротко я можу повідомити, що цей закон передбачає, що в тому числі в місті Чернігові всі наявні школи розділяться на три рівні: заклади початкової освіти (1-4 клас), гімназії (5-9 клас), ліцеї (10-12 клас). Це будуть окремі навчальні заклади. До ліцеїв діти зараховуватимуться за результатами ЗНО. Тобто закладів, які б навчали дітей з 1 по 11 клас, більше не буде. Починаючи з 1 вересня 2021 року і по 1 вересня 2024 року, покроково вже не будуть набиратися певні класи у певні школи. Тож, чіткий графік з роз’ясненням, як це відбуватиметься, я прошу розмістити на відповідних сайтах, - доручив міський голова.

Поруч з цим, Владислав Атрошенко вбачає вірогідність того, що до цього закону будуть вноситись правки, адже є значний спротив від окремих народних депутатів, які вважають цей закон не зовсім адекватним.

- Тим не менше, на сьогодні ситуація така. Тож я прошу всіх звернути на це увагу, щоб потім не було мітингів, маніфестацій та всього іншого. Давайте, заздалегідь вивчимо цю ситуацію та сформуємо зважену суспільну думку з цього приводу: або пропонувати якісь зміни до закону, або готуватися до його виконання, - зауважив він та додав, що наразі важливо через всі навчальні заклади, через батьківські комітети максимально обговорити цю інформацію та донести її до батьків. - Завжди будь-які зміни сприймаються важко. Якщо в цілому подивитися на це питання, коли молодші діти навчатимуться окремо від старших, то, можливо це і не погано.

Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура уточнив, що відповідним законом дозволено в одній будівлі розмістити початкову школу і гімназію, тобто 1-4 та 5-9 класи. А 10-11 та в перспективі 12 класи обов’язково повинні будуть розміщуватися в окремих будівлях. Хоча, за його словами, бажано і якщо є така можливість, щоб і гімназії теж були в окремих будівлях, щоб діти контактували тільки з відповідною віковою групою.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.