Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності
Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Вебінар організований Центром підвищення кваліфікації спільно з Програмою Ради Європи Рада Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»
До спілкування в режимі онлайн запрошувалися керуючі справами, начальники та спеціалісти оргвідділів, відділів (секторів) управління персоналом апаратів виконкомів рад територіальних громад області.
«Останні п’ять років ми працюємо в дуже динамічному середовищі, де норми законодавства часто виникають з практики функціонування об’єднаних територіальних громад. Але в своїй роботі ми продовжуємо керуватися відповідними положеннями Законів України “Про місцеве самоврядування” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”», – наголосила експерт Школи управління людськими ресурсами Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» Наталія Гнидюк.
Вона детально зупинилася на змінах, які вносяться в організаційну структуру ради нового скликання, та порядку утворення уповноважених структурних підрозділів (або осіб), необхідних для реалізації повноважень органів місцевого самоврядування (місцевий фінансовий орган, уповноважений з питань запобігання корупції). Учасники зустрічі отримали детальні рекомендації щодо виборних посадових осіб в органах місцевого самоврядування. Мова йшла про набуття та припинення повноважень, дотримання встановлених законодавством соціальних гарантій та документальне оформлення відповідних кадрових рішень.
Учасники навчання схвально оцінили його інформаційне та практичне наповнення. На їхню думку, отримані рекомендації сприятимуть вирішенню проблемних питань, пов’язаних з реорганізацією органів місцевого самоврядування. Наприклад, щодо утворення комісій з реорганізації; звільнення посадових осіб в радах, що ліквідуються; внесення відповідних записів до трудових книжок; прийняття працівника на роботу в орган місцевого самоврядування шляхом конкурсу або переведення. В останньому випадку експерт наголосила, що переведення повинно відповідати потребам перш за все рад та рекомендувала організувати стажування або принаймні провести співбесіду з такими працівниками.
В свою чергу Центр підвищення кваліфікації і надалі приймає пропозиції щодо висвітлення питань, які найбільше хвилюють представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Просимо залишати свої побажання в мессенджері офіційної сторінки Центру на Facebook або надсилати на електронну пошту Центру.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.