Нові територіальні громади: особливості перехідного періоду
Яким чином працювати новоствореним територіальним громадам, як провести реорганізацію органів місцевого самоврядування в рамках чинного законодавства, вирішити кадрові питання, підготувати та провести перші сесії, – саме про це йшлося під час дистанційного навчання «Нові територіальні громади: організаційні питання перехідного періоду», проведеного Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 1 жовтня.

До участі запрошені голови, секретарі, бухгалтери, землевпорядники рад (Бахмацької міської, Ріпкинської, Седнівської, Ладанської, Березнянської селищних, Яблунівської, Крутянської, Дмитрівської сільських рад).
Увага присутніх акцентувалася на особливостях законодавства щодо обрання/призначення посадових осіб місцевого самоврядування; інвентаризації та передачі майна органів місцевого самоврядування; взаємодії з органами державної влади. Водночас обговорювалися питання врегулювання трудових відносин під час об’єднання територіальних громад.
Окрім цього, учасники зустрічі розглянули низку питань, пов’язаних з формуванням старостинських округів, призначенням старост, реалізації їхніх повноважень та представництва інтересів жителів села у виконавчих структурах рад. В цьому контексті говорилося і про нюанси взаємодії голів та старост громад. Бо бути обраним очільником громади – це одне, а організувати процес управління, розподіляти обов’язки, контролювати їх виконання – це вміння, яким не навчають в закладах освіти. Тому питання взаємної довіри в цих відносинах виходить на перший план.
Вебінар проходив в режимі реального часу за допомогою комунікаційної системи 3СХ.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.