Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020"
У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Студії Живої Історії – це неформальна освітня програма, яка підтримує своїх учасників та учасниць у розробці і реалізації ними ідей довгострокових ініціатив, спрямованих на роботу з актуальними історичними питаннями, які потребують суспільного обговорення і критичного осмислення.
В Україні ця освітня ініціатива впроваджується з 2015 року. Зважаючи на умови й виклики сьогодення її впровадження цього року відбувається у онлайн-форматі.
Програму «Студії Живої Історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Фонду імені Роберта Боша.
До складу команди від міста Прилуки ввійшли представники відділу культури та туризму міської ради, Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Масова, міського Будинку культури та відділу інвестицій та міжнародної діяльності міської ради.
Відповідно до етапів освітньо-грантової програми у червні прилуцька творча команда протягом шести онлайн-зустрічей з іншими громадами та за підтримки тренерів проєкту «Студії Живої Історії 2020» знайомилась з інструментами аналізу культурного та історичного потенціалу громад, прикладами публічно історичних проєктів, ефективними техніками залучення мешканців до таких ініціатив.
Протягом місяця громади-учасниці обговорювали комунікативні методи у роботі й популяризації історичної спадщини, виконували домашні завдання й проводили польові дослідження, напрацьовували ідеї проєктів за методичного супроводу тренерів та менторів.
Задля підсилення компетенцій громад у залученні ресурсів та практики написання проєктних заявок для отримання фінансування у липні програмою «Студії Живої Історії 2020» для представників громад було організовано «Школу грантового менеджменту». Під час онлайн-навчання слухачі ознайомились з теоретичними та практичними підходами у підготовці різних типів грантових заявок.
Також у липні на Інтернет-платформі ZOOM під час нетворкінгової зустрічі відбулась загальна презентація всіх восьми культурних ініціатив громад-учасниць: Авдіївка (Донецька область), Острог (Рівненська область), ️Бехтери (Херсонська область), Брацлав (Вінницька область), Прилуки (Чернігівська область), Гриців (Хмельницька область), Гуляйполе (Запорізька область), Скала-Подільська (Тернопільська область). Цей захід дав можливість учасникам обмінятись корисними порадами й рекомендаціями, дізнатись про практичні аспекти реалізації історичних проєктів, що були озвучені менторами громад.
Метою проєкту «Жива історія Прилук», над яким працювала прилуцька команда й впровадження якого вже практично розпочато, є залучення молоді до пошуку і пізнання відомих та маловідомих фактів історії міста та популяризація локальної історії. Проєкт передбачає формування зацікавленості до вивчення історії сучасними методами та Інтернет- інструментами.
Наразі ж триває збір різнопланового матеріалу про об’єкти історико-культурної спадщини м.Прилуки, з яким можна буде ознайомитись при зчитуванні QR-кодів біля історичних локацій.
Більш детально про місця та об’єкти, де будуть розміщені QR-коди, а також про хід реалізації проєкту «Жива історія Прилук», у наших наступних публікаціях.
Творча команда проєкту «Жива історія Прилук»
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).