Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 22:53:25

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020"

11.08.2020   10:42Агенцiя

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Студії Живої Історії – це неформальна освітня програма, яка підтримує своїх учасників та учасниць у розробці і реалізації ними ідей довгострокових ініціатив, спрямованих на роботу з актуальними історичними питаннями, які потребують суспільного обговорення і критичного осмислення.

В Україні ця освітня ініціатива впроваджується з 2015 року. Зважаючи на умови й виклики сьогодення її впровадження цього року відбувається у онлайн-форматі.

Програму «Студії Живої Історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Фонду імені Роберта Боша.

До складу команди від міста Прилуки ввійшли представники відділу культури та туризму міської ради, Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Масова, міського Будинку культури та відділу інвестицій та міжнародної діяльності міської ради.

Відповідно до етапів освітньо-грантової програми у червні прилуцька творча команда протягом шести онлайн-зустрічей з іншими громадами та за підтримки тренерів проєкту «Студії Живої Історії 2020» знайомилась з інструментами аналізу культурного та історичного потенціалу громад, прикладами публічно історичних проєктів, ефективними техніками залучення мешканців до таких ініціатив.

Протягом місяця громади-учасниці обговорювали комунікативні методи у роботі й популяризації історичної спадщини, виконували домашні завдання й проводили польові дослідження, напрацьовували ідеї проєктів за методичного супроводу тренерів та менторів.

Задля підсилення компетенцій громад у залученні ресурсів та практики написання проєктних заявок для отримання фінансування у липні програмою «Студії Живої Історії 2020» для представників громад було організовано «Школу грантового менеджменту». Під час онлайн-навчання слухачі ознайомились з теоретичними та практичними підходами у підготовці різних типів грантових заявок.

Також у липні на Інтернет-платформі ZOOM під час нетворкінгової зустрічі відбулась загальна презентація всіх восьми культурних ініціатив громад-учасниць: Авдіївка (Донецька область), Острог (Рівненська область), ️Бехтери (Херсонська область), Брацлав (Вінницька область), Прилуки (Чернігівська область), Гриців (Хмельницька область), Гуляйполе (Запорізька область), Скала-Подільська (Тернопільська область). Цей захід дав можливість учасникам обмінятись корисними порадами й рекомендаціями, дізнатись про практичні аспекти реалізації історичних проєктів, що були озвучені менторами громад.

Метою проєкту «Жива історія Прилук», над яким працювала прилуцька команда й впровадження якого вже практично розпочато, є залучення молоді до пошуку і пізнання відомих та маловідомих фактів історії міста та популяризація локальної історії. Проєкт передбачає формування зацікавленості до вивчення історії сучасними методами та Інтернет- інструментами.

Наразі ж триває збір різнопланового матеріалу про об’єкти історико-культурної спадщини м.Прилуки, з яким можна буде ознайомитись при зчитуванні QR-кодів біля історичних локацій.

Більш детально про місця та об’єкти, де будуть розміщені QR-коди, а також про хід реалізації проєкту «Жива історія Прилук», у наших наступних публікаціях.

Творча команда проєкту «Жива історія Прилук»

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини