Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно
Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Відповіді та практичні рекомендації щодо цих питань мали можливість отримати учасники онлайн-семінару «Енергоменеджмент та підвищення енергоефективності – що для цього треба?», проведеного 28 травня Чернігівським центром підвищення кваліфікації.
Мова йшла про механізми залучення фінансування заходів з енергомодернізації та успішні практики реалізації подібних проектів, що вже працюють в громадах Чернігівщини. Експерти детально зупинилися на положеннях законодавства та особливостях проведення енергетичного аудиту об'єктів як обов'язкової складової проектів енергозбереження, що фінансуються міжнародними донорськими організаціями. "На його базі, тобто даних щодо втрат енергії та грошей, аналізу заходів спрямованих на їх зменшення, будується стратегія подальшої реалізації проекту", – наголосив Сергій Зінченко, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області.
Він розповів про результати проведення енергоаудиту та термодернізації окремих будівель бюджетної сфери в Чернігові, звернувши увагу на найбільш типові причини втрат тепла та заходи щодо їх усунення. Поділився експерт і досвідом термомодернізації житлових будинків, встановлення ефективних систем опалення, водопостачання та виробництва електроенергії, який успішно реалізується в ОСББ Польщі. А серед успішних вітчизняних прикладів – діяльність енергетичного кооперативу «Сонячне місто» в Славутичі.
Подальша увага учасників зверталася на технічні вимоги, технічне завдання щодо енергоефективності, встановлення віконних конструкцій та систем утеплення громадських та житлових будівель.
Загалом, термосанація або термомодернізація – це в першу чергу реалізація заходів з енергозбереження з дотриманням санітарних вимог, а не поточний чи капітальний ремонт будівлі. Якість проектування, виконання всього комплексу робіт, дотримання технології – запорука успіху таких проектів та уникнення небажаних наслідків. Але й на цьому термосанація не завершується, так як ефективна економія енергоресурсів передбачає постійний моніторинг їх витрат та підтримку належного технічного стану встановленого обладнання.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє