Як працювати місцевому самоврядуванню в умовах карантину?
"Уважно слухаємо і трохи в шоці", ‒ приблизно такою була початкова реакція представників виконкомів рад ОТГ Чернігівщини, які квітня підключилися до онлайн-навчання «Особливості управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування за кризових умов».

Зустріч в такому форматі організували 23 квітня Чернігівський центр підвищення кваліфікації та Програма Рада Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»
. До спілкування долучилися представники Батуринської, Бахмацької, Бобровицької, Борзнянської, Варвинської, Вертіївської, Лосинівської, Малодівицької, Олишівської, Парафіївської, Ріпкинської, Сосницької, Срібнянської, Талалаївської територіальних громад ‒ всього 25 учасників.
Однак, сумніви ‒ геть, бо можна зберегти життєдіяльність органу влади та врегулювати трудові відносини з його працівниками не порушуючи вимог чинного законодавства.
"Орган місцевого самоврядування має можливість запропонувати своїм працівникам п'ять інструментів ‒ збереження звичайного трудового дня з дотриманням санітарних норм, дистанційний режим роботи, гнучкий графік роботи, простій не з вини роботодавця та відпустка. Головне ‒ наявність можливостей для виконання завдань, індивідуальний підхід до кожного співробітника та чіткі розпорядчі документи щодо вирішення конкретних ситуацій", ‒ підкреслила експерт Програми Ради Європи Наталія Гнидюк.
Наступні рекомендації стосувалися організації та проведення засідань місцевих рад за умов карантину. Перш за все ‒ дотримання санітарних норм під час засідань, залучення, по можливості, дистанційного формату роботи, розгляд та прийняття рішень лише з невідкладних питань.
Учасники спілкування схвально оцінили інформаційне та практичне наповнення зустрічі. На їх думку, отримані рекомендації сприятимуть вирішенню проблемних ситуацій, що стосуються не лише працівників органів місцевого самоврядування, а й підпорядкованих їм комунальних підприємств, установ, закладів культури, освіти та ін. Наприклад, оформлення простою педагогічних та технічних співробітників; оформлення відпусток з виплатою на оздоровлення в умовах недостатності фінансових ресурсів; умови праці або ізоляції працівників віком 60+; умови прийому на роботу, звільнення з посади; продовження трудового договору (контракту) з керівником установи.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.