Освітній портал державної служби зайнятості - новий проєкт для успішного працевлаштування українців
Нещодавно державна служба зайнятості запустила освітній портал, на якому можна безкоштовно пройти онлайн-курси для роботодавців, населення та працівників служби зайнятості. Про те, як він працює сьогодні, наша розмова з начальницею відділу організації профорієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Мариною Кривопалою.

- Перш за все, хочу наголосити, що служба зайнятості, підтримуючи тенденції до розвитку електронних сервісів, сьогодні позиціонує себе як сервісна установа нового формату. Так, для її клієнтів наразі доступні електронна черга, електронні кабінети роботодавця та шукача роботи, онлайн-платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри. А нещодавно служба зайнятості запустила сучасний освітній портал, який допоможе шукачам роботи та роботодавцям розвивати власні навички, затребувані на ринку праці, отримати нові компетенції щодо пошуку роботи та підбору кадрів. Завдяки новому сервісу матимуть змогу підвищувати свій фаховий рівень і працівники служби зайнятості. Наразі освітній портал працює в тестовому режимі і на ньому доступно 9 курсів. Та це не межа, на сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Частину курсів готуватимуть Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. До речі, це навчальні заклади, які спеціалізуються на професійному навчанні саме дорослого населення. Більшість матеріалів розміщуватимуться у відеоформаті. Це буде найбільша база можливостей.
- То які ж курси доступні на сьогодні?
- Наразі всі зацікавлені громадяни, в тому числі й шукачі роботи, можуть пройти такі курси: «Створення резюме на сайті», «Як знайти роботу своєї мрії», «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості», «Як започаткувати власну справу», «Практичний курс «Як відкрити власну справу: бджільництво». Для роботодавців цікавими будуть курси – «Підготовка професійних кадрів на запити роботодавців» та «Покрокові дії щодо добору працівників». Там міститься корисна інформація про послуги служби зайнятості, які допоможуть швидше задовольнити потребу в кадрах, не витрачаючи власних коштів. А от самі фахівці служби зайнятості можуть розвивати та удосконалювати свої знання і навики на курсах «Майстерність спілкування з різними клієнтами» та «Кар’єрний радник».
- Що ви можете сказати щодо наповнення цих курсів?
- По наповненню курси різні – деякі складаються з одного модуля, але більшість мають по декілька взаємопов’язаних частин. До того ж, є модулі навчальні та тестові, які дозволяють перевірити якість засвоєння матеріалу. Навчальні модулі складаються з відеолекцій, які супроводжуються презентаціями, схемами тощо. Щодо спікерів, то це досвідчені висококваліфіковані фахівці, які добре знаються на тих питаннях, про які розповідають. Приміром, спікером відеолекцій практичного курсу «Як відкрити власну справу: бджільництво» є третій президент України Віктор Ющенко. По завершенні навчального курсу, він подається на оцінювання, і якщо все гаразд, то в профілі формуються відповідні сертифікати.
- Як скористатись Освітнім порталом?
- Є щонайменше три способи, аби потрапити на Освітній портал. Для цього можна у пошуковику задати «Освітній портал державної служби зайнятості», або набрати адресу сайту http://skills.dcz.gov.ua, або здійснити перехід за прямим посиланням з головної сторінки сайту Державної служби зайнятості http://dcz.gov.ua. Щоб мати доступ до навчальних матеріалів, необхідна реєстрація - це стандартна процедура із зазначенням електронної пошти.
Отож, приєднуйтесь: отримуйте нові знання та навики, розвивайте власні компетенції, а також залишайте свої відгуки та коментарі - ваша думка для нас є важливою.
Розмову вела Світлана Шеремет
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).