ГО "Детектор медіа" провела тренінг з медіаграмотності у Чернігові
Як розпізнати фейки, пропаганду і дезінформацію та протидіяти їм — розповідали днями експерти громадської організації «Детектор медіа» на тренінгу у Чернігові.

Просвітницький захід організував Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА у партнерстві з обласним молодіжним центром.
Протягом 6 годин у залі «Арсенал ідей» слухачі дізнавалися, як розпізнати дезінформацію та не поширювати фейки, які меседжі російської пропаганди зустрічаються в українських медіа, як знівелювати шкоду від ботів та тролів та, зрештою, де знайти правдиву інформацію про українські реформи.
Журналіст MediaSapiens та експерт з медіаграмотності ГО «Детектор медіа» Володимир Малинка присвятив свій виступ застосуванню критичного мислення та цифровій безпеці. Він розповів про те, як мережею поширюються фейкові історії та панічні повідомлення та як працюють бото- і тролеферми.
Медіаоглядач «Детектор медіа» Ярослав Зубченко, розповідаючи про російську пропаганду у відчизняному медіапросторі, звернув увагу на ключові напрями пропагандистських атак в українському суспільстві та їхні меседжі, спрямовані на розкол українського суспільства. Серед них — тези з дискредитації ветеранів, питання нацизму, расизму та антисемітизму, тематика поділу українців та заклики щодо відмови від євроінтеграції.
Комунікаційна менеджерка «Детектору медіа» Світлана Чернецька презентувала інформацію про міфи та вигадки, створені навколо українських реформ. Перш за все — навколо найбільш важливих для українського суспільства: медичної, пенсійної, земельної. Також вона розповіла, в яких джерелах можна знайти надійну інформацію з цієї тематики.
Тренінг «Фейки, пропаганда та дезінформація в медіа: розпізнаємо і протидіємо» зібрав надзвичайно широку аудиторію: від державних службовців і представників ЗМІ до слухачів дитячої школи журналістики «Стенд-ап». Послухати спікерів приїхали навіть студенти-журналісти з Житомира.
Останні новини Чернігівщини
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.