Про розвиток міжмуніципального співробітництва у громадах на тренінгу в Чернігівському ЦРМС
Тема міжмуніципального співробітництва все частіше привертає увагу об’єднаних територіальних громад.

По-перше, це можливість спільно розв’язати проблеми, які поодинці не вирішити.
По-друге, це можливість залучити додаткові ресурси для реалізації масштабних проектів.
По-третє, міжмуніципальне співробітництво збільшує потенціал громад та допомагає підвищенню спроможності.
Про розвиток міжмуніципального співробітництва у територіальних громадах мова йшла під час семінару в Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, розповіла про сутність співробітництва громад, його роль та значення для розвитку територій. Вона розповіла, що згідно ЗУ “Про співробітництво територіальних громад» співробітництво реалізується шляхом делегування виконання завдань, реалізації спільного проекту, спільного фінансування або утримання інфраструктурного об’єкта, утворення спільного комунального підприємства або органу управління.
«Для громад Чернігівщини цей вид співпраці є доволі новою формою політики місцевого і регіонального розвитку. Головна мета такого співробітництва – підвищення якості життя громад», - зазначила Людмила Чабак. Вона також додала, що громади регіону у своїй повсякденній діяльності часто застосовують ММСП, але не декларують його. Наприклад, учні сіл однієї громади навчаються у школі іншої, бо їм туди ближче, а у інших громад спільний терцентр і вони його разом утримують, тощо.
Експертка розповіла про процедуру укладання договорів про співробітництво громад та етапи реалізації проектів. Також пояснила як відбувається припинення співробітництва.
Учасники навчання дізналися про сфери та напрямки діяльності, у яких можна розвивати співробітництво. Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради, розповів про практичний досвід громади у сфері пожежної безпеки.
Сергій Гоков, керівник відділу державних інвестицій Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, розповів про державну підтримку співробітництва громад та навів приклади кращих практик.
Досвідом налагодження співробітництва задля фінансування Центру надання адміністративних послуг у Варвинській громаді розповіла Наталія Бабенко, начальник ЦНАПу Варвинської селищної ради.
В ході тренінгу обговорили міжнародний досвід налагодження співробітництва на базовому рівні. Така співпраця є логічним рішенням для зменшення вартості послуг або недосконалої організації територіальної влади.
Серед плюсів ММСП експерти називають наступні:
• зменшуються виробничі витрати та забезпечує заощадження коштів завдяки обсягам діяльності;
• посилюються переговорні позиції відповідних органів місцевого самоврядування, зокрема, у питаннях збільшення кількості отримувачів послуг;
• зменшується кількість людей, які отримують послуги “за ціною нижче собівартості”;
• збільшуються “власні” інвестиційні ресурси громад;
• підвищується рівень довіри серед кредиторів та здатність залучати зовнішнє фінансування як від держави, так і від приватних партнерів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині стартував Всеукраїнський проєкт з проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч» 15:36
З метою належного виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо популяризації спорту серед здобувачів освіти в Україні розроблено План проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів і студентів у 2023/2024 навчальному році «Пліч-о-пліч».
Чернігівські поліцейські затримали двох громадян, які запустили феєрверк: відкрито кримінальне провадження 14:35
Попри усі заборони у період дії воєнного стану двоє мешканців Чернігова (45-річний чоловік та 40-річна жінка) вночі запустили феєрверк у сквері на вулиці Івана Мазепи у Чернігові. За цим фактом поліція розслідує кримінальне провадження.
Про участь іноземних партнерів у відбудові Чернігівщини – Костянтин Мегем в етері марафону «Суспільне. Спротив» 14:01
До відбудови Чернігівської області наразі активно долучаються дві країни – Франція (з регіоном Іль-де-Франс укладено Меморандум про співпрацю), та Латвія. Вони підтримують Чернігівщину з перших днів після звільнення від окупантів.
Плече підтримки ЮНІСЕФ: результати і перспективи співпраці на ЧернігівщиніПлече підтримки ЮНІСЕФ: результати і перспективи співпраці на Чернігівщині 13:42
Відновлення 25 закладів освіти (21 ЗДО, 2 ЗСО та 2 ліцеї); розвиток молодіжного потенціалу UPSHIFT і цифрової платформи Ureport; створення молодіжних центрів; підсилення технічної бази навчальних закладів; зміцнення потенціалу робітників сфери освіти; заняття для дітей онлайн/офлайн – все це у планах ЮНІСЕФ з відновлення Чернігівської області на 2024 рік.
Поліцейські офіцери громад Чернігівщини вдосконалили свої знання та навички з надання домедичної допомоги 13:15
Тренінг для поліцейських офіцерів громад з надання домедичної допомоги провів інструктор зі спецпідрозділу КОРД поліції Чернігівщини. Після чого кожний офіцер отримав укомплектований медичний рюкзак від Міжнародного Комітету Червоного Хреста.