Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 04:35:31

Городнянська ОТГ: як вдосконалити бюджет участі в громаді

09.08.2019   08:11Агенцiя

Можливі шляхи вдосконалення громадського бюджетування у Городнянській ОТГ обговорили представники громадськості і влади об’єднаної територіальної громади.

Громадський бюджет як механізм співпраці влади і громадськості запроваджено в цій ОТГ на початку року: створено координаційну раду, схвалено необхідні документи. Які можливі варіанти удосконалення Положення про бюджету участі в цілому і процесу громадського бюджету зокрема, думали 7 серпня під час семінару «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою і громадою».

У заході взяли участь представники місцевої влади й громадські активісти, молодь з Городнянської ОТГ.

Заступник міського голови Віталій Мамедов переконаний, що бюджет участі покращує взаємодію влади і громадськості, створює можливості втілення у життя громадських ініціатив. Цього року в бюджеті Городнянської ОТГ на проекти бюджету участі передбачено 200 тис. грн. Подано чотири проектів, у тому числі із сіл ОТГ. За рішенням координаційної ради, усі проекти наразі перебувають на стадії реалізації.

Під час заходу голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, експертки громадського бюджету Олена Лисенко, Ірина Стасюк-Бабчук та Ірина Синельник представили учасникам семінару історію запровадження громадського бюджету в Україні та за кордоном, розповіли про особливості бюджету участі у Чернігові й ОТГ Чернігівщини.

Окрему увагу звернули на аспекти удосконалення Положення про громадський бюджет у Городнянській ОТГ, зокрема, чіткого визначення часових проміжків кожного з етапів, поліпшення інформаційної кампанії задля активізації місцевих жителів у цьому процесі, зменшення кількості підписів, необхідних на підтримку проектів (у громаді їх потрібно зібрати 100) тощо.

Уже переважна більшість ОТГ Чернігівщини вже реалізують або мають намір запровадити у себе досвід залучення місцевих жителів до розподілу частини коштів бюджету громади.

Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ.

Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).