Як розповідати про громаду за допомогою історій, - тренінг у Чернігівському ЦРМС
Як історії можуть зробити відомою громаду та допомагати її розвитку, дізналися учасники тренінгу "Storytelling: історія успіху громади як частина комунікаційного плану та стратегії розвитку".

Організатор навчання - Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".
Оксана Стельмах, радник з питань комунікації Чернігівського ЦРМС, пояснила учасникам, що «сторітелінг» - це інструмент для розвитку інформаційної діяльності. Від новин та офіційних повідомлень сторітелінг відрізняють емоції та простота текстів. А, отже, ці історії зачіпають читача і змушують його думати, ставити себе на місце героя і мотивувати на зміни.
"Storytelling - це про те, щоб не писати бюрократизмами та штампами. Кожен може писати цікаві розповіді про людей, ОТГ, їхні досягнення та успіхи. На тренінгу ми говоримо як писати так, щоб читали. В принципі, це філософія контенту, яка допомагає налагоджувати комунікації, бути почутими, зрозумілими та цікавими", - розповіла Оксана Стельмах.
Учасники навчання виконали практичні завдання, у яких їм довелося перетворити офіційне повідомлення в історії, потім вигадували своїх персонажів та їх історії.
Також під час тренінгу представники громад дізналися про кращі практики інформування жителів. Юлія Калута з Лосинівської ОТГ розповіла про вісник громади, його наповнення та систему розповсюдження.
"Знаєте, спочатку ми отримували більше критики. То помилку хтось знайшов, то ще якісь претензії. А потім люди звикли до нашого вісника. І тепер приходять до селищної ради і питають чи є новий випуск. І це дуже радує", - розповіла Юлія Калута.
Останній модуль тренінгу присвятили розгляду інформаційних ресурсів та проектів, які "розповідають історії". Мова йшла про проекти "Експедиція Україною", #ШОТАМ, #НазустрічСонцю та інші.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).