І Всеукраїнський археологічний
23 листопада на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за підтримки Ніжинської міської ради відкрився І Всеукраїнський археологічний з’їзд.

Він триватиме з 23 по 25 листопада.
Востаннє археологічний з’їзд відбувся в 1908 році в Чернігові.
У заході взяли участь секретар міської ради Валерій Салогуб, перший заступник міського голови Григорій Олійник, заступники міського голови Ігор Алєксєєнко та Сергій Дзюба, депутати міської ради Наталя Радченко та Геннадій Дудченко, голова Ніжинського відділення ГО «Чернігівське земляцтво» Олександр Харченко, директор Інституту археології НАН України, член-кореспондент НАН України, археологи, кандидати історичних наук, професори, викладачі, наукові співробітники.
Основною метою з’їзду є підсумок результатів польових робіт та аналітичних розробок в Україні впродовж останніх 5 років та визначення напрямів подальших досліджень на учасників з’їзду чекає серія екскурсій Ніжином та подорож крізь товщу місцевих підземель. Ряд вчених, які працювали в Гімназії вищих наук Безбородька (зараз – Гоголівський виш), брали участь в організації археологічних з’їздів у Києві, Харкові й Чернігові. Вони входили в підготовчий комітет та виступали на цих з’їздах. Тому обране місце проведення фактично є продовженням археологічної традиції Ніжинської вищої школи.
І Всеукраїнський археологічний з’їзд відкрив Валерій Салогуб та зазначив, що це знакова подія для Ніжина та для всієї України. Також зауважив, що ще у 2016 році було міською радою прийнято міську цільову програму підтримки археології. Подякував за розвиток української науки та побажав нових здобутків.
Робота з’їзду проходить у форматі тематичних секцій та круглих столів.
Формування тематичних секцій відбудеться на підставі аналізу отриманих тез доповідей. Круглі столи будуть присвячені питанням охорони археологічних пам’яток та проблемам популяризації археологічної науки.Планується проведення 9 тематичних секцій, які будуть розподілені за періодами археологічних досліджень та методами вивчення. Свої напрацювання представлять як досвідчені, відомі в Україні археологи, так і молоде покоління.
Темою першого «круглого столу» є «Археологія інформаційної доби», в якому взяв участь Ігор Алєксєєнко. Ігор Володимирович у своїй промові наголосив про необхідність створення в Ніжині історико-культурного заповідника та поділився напрацюваннями міської влади на шляху його створення. Запропонував археологічній спільноті підтримати проект по створенню заповідника.
Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.