Навчають основам деінституціалізації
У 2017 році в Україні розпочалась реформа зі складною назвою «деінституціалізація» (ДІ), яка передбачає фундаментальні зміни в організації системи захисту прав дитини та соціальних послуг та місцевому рівні.

Процес ДІ стартував у серпні минулого року. За планом, вже у 2026 році дітей в інституціях має бути менше 0,5% від їх загальної чисельності (зараз – 1,5%). А ті діти, котрі з різних причин все ж залишаться в визначених установах, житимуть в умовах, максимально наближених до сімейних, – до 10 осіб в одному закладі.
Впровадження цих змін складний процес, що потребує професійного підходу до прийняття рішень.
Днями Служба у справах дітей облдержадміністрації за підтримки міжнародної благодійної організації «Надія та житло для дітей» провела одноденний тематичний тренінгдля начальників служб у справах дітей сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей (м. Чернігова та с. Хмільниця Чернігівського району).
Навчання проводила заступник начальника Служби у справах дітей ОДА – начальник відділу соціального захисту та профілактичної роботи Юлія Олифіренко, яка є одним із 40 підготовлених МБО «Надія та житло для дітей» тренером - консультантів з деінституціалізація.
В ході тренінгу були розглянуті ключові положення Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, складові процеси деінституціалізації, обговорено шкідливий вплив інституційного виховання на розвиток дитини, шляхи розвитку послуг та форм альтернативного догляду в громадах, роль міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
Такі навчання також плануються для міжвідомчих робочих груп, утворених на рівні громад.
За матеріалами Служби у справах дітей облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).