В Чернігові з’явилися перші шкільні медіатори
Під час осінніх канікул старшокласники 3-х пілотних чернігівських шкіл взяли участь у 4-денному тренінговому курсі «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння».

Ініціатором запровадження Шкільних служб порозуміння в місті Чернігові виступив Чернігівський громадський комітет захист управ людини у співпраці з Управлінням освіти Чернігівської міської ради.
Мета даного тренінгового курсу - підготовка добровольців-школярів, залучених до створення пілотних моделей шкільних служб порозуміння задля допомоги учням ефективно вирішувати конфліктні ситуації.
Учасниками даного навчання стали 23 учні 9-10 класів ліцею № 22, ЗОСШ № 29 та гімназії № 31 та 3 соціальні педагоги з цих навчальних закладів м.Чернігова.
Під час тренінгу учасники мали можливість оволодіти новими знаннями та методиками з медіації. За допомогою фахового тренера учасники також розвивали власні комунікативні навички, які необхідні медіаторам, формували новий підхід до розв’язання конфліктів, зокрема через врахування інтересів усіх учасників конфліктної ситуації.
Крім того, протягом тренінгу учні та соціальні педагоги мали можливість ділилися один з одним досвідом розв’язання різних конфліктних ситуацій, які виникають у школі та за її межами, спільно обговорювали ці ситуації, напрацьовували рекомендації щодо поведінки та реагування під час конфлікту.
Як зазначила тренерка ГО «Інститут Миру та Порозуміння» Єлізавета Коваль: «Медіація – це спосіб вирішення конфлікту, який є конфіденційним, добровільним і відбувається за участі третьої нейтральної сторони – медіатора. Під час 4-денного тренінгу вдалося сформувати справжню команду школярів і соціальних педагогів, які зможуть на практиці застосовувати навички медіатора, які допоможуть вирішувати конфлікти, суперечки, непорозуміння на базі створених Шкільних служб порозуміння».
По завершенні навчання всі учасники тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння» отримали сертифікати.
За словами представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерини Данькової, проведення подібних навчань для навчальних закладів міста Чернігова є доволі актуальним на сьогодні.
«Даною ініціативою та запровадженням Шкільних служб порозуміння в місті, ми зможемо мінімізувати прояви насильства та буллінгу в учнівському та молодіжному середовищах», - переконана Катерина Данькова.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.