Чи готові чернігівські школи звітувати за отримані фінанси?
Для більшої прозорості фінансування Законом України "Про освіту" передбачено щоквартальне звітування навчальних закладів. Окрім того, школи повинні мати сайти, де має міститися вся необхідна інформація про навчальний заклад, в тому числі й фінансові звіти.

Як відбувається звітування в чернігівських школах - аналізували представники ГО “Агенція міських ініціатив” разом із засновниками системи openschool.in.ua.
Звітування
З 34 проаналізованих шкіл міста Чернігів здебільшого звіти закладів присутні на сайті управління освіти Чернігівської міської ради. Серед них також є 4 школи, котрі мають звіти на своїх сайтах.
Серед проаналізованих шкіл, у 2 навчальних закладах не працювали на час аналізу сайти, 7 шкіл на час аналізу сайтів взагалі не мали. У 6 шкіл період звітування понад 1 рік. 2 школи звітують за період з 7 до 12 місяців. В інших звітах період неможливо з’ясувати.
Навчальні заклади, які все ж таки звітують на своїх сайтах, використовують формати pdf, jpeg. 1 школа використовує хмари. Але ніхто не публікує дані у формі відкритих даних, як того вимагає ЗУ "Про доступ до публічної інформації".
2 школи звітують за спонсорські та бюджетні кошти, інші лише за бюджетні. Благодійних коштів в школах не буває. З січня 2017-го діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах. Однак, всі звіти оприлюднені без дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Єдина система відкритих бюджетів шкіл
Нагадуємо, що в червні засновники провели презентацію Єдиної системи відкритих бюджетів (openschool.in.ua) в навчальних закладах для керівників навчальних закладів Чернігова. Завдяки системі, звіти закладів будуть в форматі відкритих даних згідно відповідного Закону України.
Заклади, які будуть використовувати систему, в майбутньому зможуть використовувати краудфандинг для покращення матеріально-технічної бази.
Окрім цього, через Систему можна бачити:
- скільки навчальний заклад отримав коштів з міського бюджету, з державного бюджету чи інших джерел фінансування.
- на що ці кошти витрачаються.
- завантажувати скан-копії документів по усім витратам.
- аналізувати контрагентів – постачальників товарів, послуг – в розрізі школи, міста, області.
- планувати та показувати поточні потреби закладів освіти.
- показувати річні кошториси закладів освіти, а також окремі запити на (до)фінансування потреб з бюджету.
- створювати проекти, та збирати на них кошти онлайн по принципу краудфандингу.
- батькам – приймати участь в обговоренні потреб/витрат закладів освіти, виставляти пріоритети через голосування.
Громадська організація “Агенція міських ініціатив”
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.