Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:06:44

Ніжинські студенти навчалися децентралізації в Польщі

25.08.2018   10:57Агенцiя

Проблема децентралізації на сьогодні є доволі актуальною та широко обговорюється в наукових колах, експертами та громадськістю. Тому саме це питання стало предметом обговорення польських та українських студентів під час проведення ІІ Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: польський та український досвід децентралізації очима молоді», яка відбулася в Кракові та Олькуші.

Цьогоріч Міжнародна польсько-українська літня школа об’єднала студентів 4 університетів – Педагогічного університету в Кракові, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Київського університету імені Бориса Грінченка та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

7 днів інтенсивного навчання, яке включало не лише лекції та воркшопи викладачів вищезазначених вишів, але й практичні заняття в органах місцевого самоврядування польського міста Олькуш, дозволило українській та польській молоді дізнатися про хід та особливості реформи децентралізації в Республіці Польща, ознайомитися зі структурою органів місцевого самоврядування та роботою їх відділів.

Програма школи передбачала також широку екскурсійну програму, у межах якої студенти відвідали історичні місця та музеї стародавнього Кракова, Олькуша й так звані «Орлині гнізда». А під час вечорів польської та української культури молодь знайомила своїх нових друзів з національними традиціями, танцями та стравами.

Щиро дякуємо Ніжинській міській раді за надану фінансову підтримку учасникам проекту від НДУ імені Миколи Гоголя, а також особисто Ніжинському міському голові Анатолію Ліннику та ректору Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександру Самойленку, які другий рік поспіль опікуються проектом Міжнародна польсько-українська літня школа «Виклики для сучасної демократії», роблячи великий вклад у розвиток українсько-польських відносин на локальному рівні та допомагаючи українській та польській молоді долати стереотипи й ставати ближчими одне до одного. Велике спасибі також почесним покровителям нашого проекту – Послу України в Польщі Андрію Дещиці, маршалу Малопольського регіону Яцеку Крупі, та КредоБанку.

Безумовно, не можна не подякувати студентам – учасникам, які протягом цього тижня були втіленням активності, кмітливості, креативності та почуття дружби.

Організатори заходу висловлюють впевненість, що співпраця молоді двох країн у різних сферах, зокрема, освітній та науковій, має стати запорукою збереження добросусідських відносин між обома націями.

Ми впевнені, що проведення Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: польський та український досвід децентралізації очима молоді» за участі студентів двох країн сприяє утвердженню демократичних цінностей та налагодженню міжнаціонального діалогу між молоддю України та Польщі.

Тому ми не ставимо крапку на цьому проекті, а вже зараз починаємо спільно працювати над його продовженням, щоб уже у наступному 2019 році студенти України та Польщі могли знову зустрітися вже в Україні та обговорити важливі проблеми сьогодення.


За матеріалами Юлії Кузьменко, доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин НДУ ім. М.Гоголя

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.