Як зробити школу на Чернігівщині відкритою, цікавою та сучасною?
Серпнева конференція педагогічних працівників області розпочалася з привітань не лише з новим навчальним роком, а й з Днем Державного прапора та Днем незалежності України.

Потім начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький перейшов не до узвичаєного аналізу здобутків та проблем минулого навчального року, а до обговорення перших кроків створення в області Нової української школи.
На його думку, результати застосування традиційного, зосередженого на знаннях особистісного підходу свідчать, що багато учнів засвоювали знання лише заради хорошої оцінки, дехто не в змозі був оволодіти всім обсягом навчального матеріалу.
Зміст шкільних предметів було обтяжено непотрібною деталізацією, термінологією та абстрактними поняттями. Всі опановані учнем знання ставали мовби й не дуже потрібними, наче вони ніколи не знадобляться у подальшому житті.
— Тому основа реформи Нової української школи полягає у встановленні в центрі освітньої системи компетентнісного підходу. Він не заперечує необхідності теоретичних знань, однак вимагає, щоб на їх ґрунті формувалися прикладні знання, які б мали користь у буденному житті та сприяли успішній професійній реалізації особистості, — зазначив Микола Конопацький.
Концепція Нової української школи передбачає, насамперед, зміни у ставленні до дитини: повагу й увагу до неї, прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання, впровадження педагогіки партнерства.
Реформування шкільної освіти стартувало з початкової ланки. Цього навчального року 10 292 першокласники вчитимуться по-новому. Микола Конопацький високо оцінив роботу вчителів-першопрохідців, які стали учасниками пілотного проекту з впровадження нової системи навчання у початковій школі і охоче ділилися своїми напрацюваннями з колегами.
— Вперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту, — наголосив начальник Управління освіти й науки ОДА. — Лише для організації роботи перших класів області виділено близько 40 мільйонів гривень, з них на підготовку тренерів педагогів – близько 10 мільйонів.
Кошти на обладнання, дидактичні матеріали були розподілені між районами, містами та громадами.
Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48
Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32
У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29
російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24
У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.