Як впливають інвестиції на місцевий економічний розвиток, дізналися представники громад Чернігівщини
Як залучити у громаду кошти та зробити її привабливою для інвесторів? Які кроки потрібно виконати перш ніж голосно заявляти про пошук зовнішніх джерел фінансування та реалізацію спільних проектів? Для чого, взагалі, інвестори і як з ними працювати?

На всі ці питання мали можливість отримати відповіді учасники тренінгу "Місцевий економічний розвиток через залучення інвестицій в ОТГ", який проходив 21 серпня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Організаторами навчання виступили Чернігівський ЦРМС та Агенція регіонального розвитку Чернігівської області.
Про основи місцевого економічного розвитку, механізми залучення інвестицій в громади, створення сприятливого інвестиційного клімату та формування якісних інвестиційних пропозицій розповідав учасникам Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку. За його словами, сьогодні громадам важливо усвідомити, які інвестиційні переваги вони мають, які ресурсні можливості готові запропонувати, якого потенційного інвестора і в яку галузь прагнуть залучити. Разом з тим, важливо розуміти інтереси та потреби бізнесу, знати і відповідати певним стандартам обслуговування інвестора, які прийняті в цивілізованому світі.
«Питання залучення інвестицій, створення нових підприємств, є таким важливим для громади, адже це перспектива їх розвитку, забезпечення податкових надходжень до бюджету, утримання жителів громад від міграції, в т.ч. за кордон, в зв’язку з відсутністю можливості працевлаштуватися на місці. І наше спільне завдання зробити все можливе, щоб інвестор, приходячи на територію Чернігівщини, мав сприятливі умови ведення бізнесу та отримував необхідну підтримку для успішного капіталовкладення», - зазначив Сергій Хоботня.
Також у тренінгу взяли участь Юлія Федосенко та Ірина Свириденко, представниці Департаменту економічного розвитку ЧОДА. Вони розповіли про можливість спільної роботи у пошуку інвесторів між департаментом та об’єднаними громадами.
Віталій Стасюк, тренер представництва UkraineInvest, поділився лайфхаками успішного пошуку інвестора. Серед яких вміння кваліфіковано визначати площу, досліджувати наявну інженерну інфраструктуру або потенціал створення нової інфраструктури. Крім того, громадам потрібно навчитися розраховувати соціально-економічну та комерційну ефективність проекту.
Серед інших важливих потреб ОТГ для формування позитивного інвестиційного клімату громади - можливість оперативно вирішувати правові та земельні питання.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.