Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 02:41:23

Від Prozorro до Dozorro - у Чернігові проходить тренінг по тендерним закупівлям

26.04.2018   21:25Агенцiя

Протягом двох днів 23 та 24 квітня у Чернігові проходить тренінг на тему «Закон «Про публічні закупівлі» від теорії до практики.

Особливості роботи з майданчиками та веб-порталом prozorro.gov.ua». Організатор навчання – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «ULEAD з Європою» та Мінрегіону.

Семінар проводять Крістіна Бєлякова, головний редактор журналу «Радник в сфері державних закупівель», та Ігор Данчук, керівник навчального відділу журналу.

Учасниками тренінгу стали представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області, а також профільних відділів Департаменту економіки ОДА та міської ради.

Протягом двох днів учасники отримали інформацію про особливості діяльності тендерного комітету, які основні його функції, хто є уповноваженими особами та як розподіляються повноваження, складається поіменний протокол засідання комітету та інші. Також особлива увага буде приділена предмету закупівлі, як його визначати, прописувати.

Яким має бути алгоритм дій замовника при визначенні предмета закупівлі. На прикладах визначення предметів закупівлі (газ, тепло, вода, електроенергія, бензин, медикаменти, поточний ремонт, роботи) тренери розказали про практичні нюанси проведення процедур.

В ході також тренінгу були розглянуті система Рrozorrо та електронні майданчики. «Основною перевагою системи «Рrozorrо» є те, що всі дані про проведення торгів, закупівель та використання коштів державними замовниками, є відкритими. система дозволила підвищити рівень коштів, зекономлених в результаті проведення аукціонів, забезпечила можливість викриття порушень та зловживань, до яких вдаються як замовники, так і учасники закупівель, задля перемоги у тендері «потрібного» учасника», - зазначили тренери.

Крістіна Бєлякова провела загальний огляд основних майданчиків та надала рекомендації по роботі з ними. Також була приділена увага на особливостях складання тендерної документації.

В чому особливості договорів про закупівлю та внесення змін до істотних умов документу, які договори можна укладати без проведення процедур закупівель і чи обов’язково включати в тендерну документацію проект договору розповів Ігор Данчук. Він також зупинився на тих умовах, які повинні містити договори про закупівлі, та пояснив як відбувається захист інтересів сторін, які укладають договір.

Також учасники тренінгу дізналися як мають проводитися відкриті торги, з якими проблемами можуть стикнутися представники громад під час  автоматичного формування звіту про результати проведення процедури закупівлі, коли необхідно розміщувати повідомлення про внесення змін до договору.

Тренери також презентували модулі аналітики  - bi.prozorro.org, антикорупційний монітор. Це інструменти, завдяки яким суспільство може контролювати систему державних закупівель та впливати на її вдосконалення.

«Головним органом, який здійснює державний фінансовий контроль, зокрема, контроль у сфері публічних закупівель, є Державна аудиторська служба України (ДАСУ). Саме до аудиторів звертаються, наприклад, правоохоронні органи, щоб зрозуміти: є порушення у закупівлі чи немає», - пояснили тренери. Вони розказали як відбувається моніторинг публічних закупівель цією структурою та чого чекати замовнику.

По завершенню семінару учасники мали змогу оцінити отримані знання, пройшовши спеціальні тести та виконавши практичні вправи. А також отримати сертифікати про навчання.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини