Представників громад Чернігівщини вчили працювати із вразливими групами населення
Як організувати та забезпечити соціальної підтримки вразливих груп населення на рівні об’єднаних територіальних громадах дізналися учасники тренінгу, який 29-30 березня проводив Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з ГО "Партнерство кожній дитині" та Чернігівським обласним центром для дітей сім'ї та молоді.

Основна мета тренінгу - сформувати розуміння учасниками суті та механізмів процесу організації соціальної підтримки вразливих груп населення на основі об’єднання та інтеграції ресурсів громади.
"Цей тренінг є першим із серії навчань для соціальних працівників громад. Причому якщо на першому присутні не лише фахівці, а і голови ОТГ та їх заступники, то на наступних будуть збиратися саме соцпрацівники, які будуть детально відпрацьовувати вміння та навички", - розповіла Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС.
"Соціальна робота - це не короткотермінові проекти, це щоденна та кропітка праця. Ми працюємо із сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, мають соціальні проблеми тощо", - зазначила Алла Кот, директор обласного центру для дітей та молоді. За її словами в об'єднаних громадах робота фахівців соціальної служби є дуже важливою та матиме більший результат, якщо ці послуги будуть надаватися на рівні громади, де фахівець буде знати всіх своїх підопічних та постійно спілкуватися з ними.
В ході семінару тренери з громадської організації «Партнерство кожній дитині» розповіли учасникам про повноваження та відповідальність об’єднаних територіальних громад у сфері соціальної підтримки вразливих груп населення. А також про профілактику та раннє виявлення сімей, осіб, які потрапили у складні життєві обставини. На їх думку основною сталого розвитку та благополуччя населення в об’єднаній територіальній громаді є соціальна відповідальність мешканців та влади.
За словами Наталії Олійник, секретаря ради Линовицької громади, дуже важливо спрямувати увагу на незахищені верстви населення, дітей, сиріт, сім’ї, що опинилися у складних життєвих умовах. Вона розповіла, що в Линовицькій громаді найближчим часом буде створена відповідна служба у справах дітей. «Корисною була інформація про розподіл ресурсів громади в цьому напрямку, проведення профілактичної та інформаційної роботи з населенням», - підкреслила Наталія Олійник.
У Любецькій громаді питаннями незахищених верств населення займається Анастасія Нечваль. «Погоджуюся з тезою, що працювати з вразливими верствами населення повинен не тільки спеціаліст, а вся громада в цілому. У нас в громаді вже працює служба у справах дітей та молоді. В громаді є родини, які знаходяться у складних ситуаціях. І їм дійсно потрібна допомога та підтримка», - сказала Анастасія Нечваль.
Також учасники семінару дізналися як проводити соціальну роботу, надавати послуги та забезпечити доступ вразливих груп населення до соціальних послуг, які потрібні саме їм.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.