А що ти знаєш про НАТО та ЄС?
В області триває реалізація Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік.

Окрім поширення тематичних матеріалів проведено тренінг для підвищення компетенцій журналістів у частині підготовки матеріалів з питань взаємодії України з НАТО та європейськими інституціями. Дізнатися більше про це виявили бажання й студенти 4 курсу філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.
Як показав моніторинг місцевих ЗМІ, матеріалів стосовно НАТО небагато. У більшості - це релізи органів влади всеукраїнського рівня, які інколи доповнюються коментарями місцевих експертів. Основний акцент у більшості публікацій - військова співпраця.
Представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА поінформували про результати опитування громадян України та, зокрема Чернігівщини щодо НАТО.
Так, від 2014 року в українському суспільстві превалює орієнтація на вступ до Північноатлантичного альянсу. Адже на переконання більшості - це найкращий спосіб гарантувати національну безпеку.
Порівняно з 2012 роком частка тих, хто вважає цей шлях кращим за інші опції безпеки, зросла більш ніж втричі: у 2012 році вступ до НАТО як джерела безпеки обирали 13%, а в червні 2017 року - уже 47% (дані Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва).
Цікаво, що опитування засвідчило низький рівень обізнаності населення щодо структури та діяльності Організації Північноатлантичного договору: 12% - добре інформовані, 55% - дещо знають, але, на їхню думку, недостатньо, а 22% - не знають практично нічого. До слова, така тенденція зберігається майже в усіх регіонах країни.
У 2016-2017 роках більш детально ситуацію на Чернігівщині вивчала громадська організація «Чернігівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України». Дослідження фінансували з обласного бюджету в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства «Чернігівська громада» на 2016-2020 роки (на конкурсних засадах).
Результати опитування презентував Олександр Крук, завідувач кафедри філософії і суспільних наук Чернігівського національного технологічного університету, кандидат історичних наук, доцент.
Про те, що варто знати журналісту та й читачу, звертаючись до теми європейської та євроатлантичної інтеграції України, розповів Анатолій Марциновський, журналіст Інтернет-видання «Європейська правда»:
- Часто всеукраїнські видання та навіть прес-служби установ плутаються з визначеннями (Рада ЄС, Європейська рада тощо). Були випадки, коли мова йде про ЄС, членом якого Україна поки не є, а на зображенні - Рада Європи, там ми перебуваємо. Для початку варто все ж розібратися, хто та за що відповідає, приміром, у Європейському Союзі.
Щодо НАТО, то журналісти почасти беруть те, що на поверхні, - військова співпраця. Однак діяльність Організації Північноатлантичного договору - це і науково-технічні розробки, проекти у сфері екології тощо.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.