Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:10:49

Восьмий, останній сезон програми “Територія розвитку” гостинно приймав нових учасників

11.11.2017   10:45Агенцiя

20 активістів зі всієї України привезли 20 сміливих ідей, які разом з ініціаторами та командою професіональних тренерів програми, тепер маємо перетворити на життєздатні успішні проекти, що змінять на краще життя в конкретних локальних громадах. Для цього попереду ще рік навчання, багато спільної роботи, але початок покладено...

Перший семінар “Дизайн соціальної анімації” відбувся 4-7 листопада на заміській тренінговій базі “Санрайз”, що розташована в мальовничій місцині на березі річки Десна. В такій надихаючій атмосфері ми знайомились з учасниками та їх ініціативами. Всі презентовані проекти тепер є представлені на сайті “Добродел”  і весь наступний рік ми зможемо слідкувати за процесом їх реалізації ідей, модифікації, оновленням та успіхами активістів.

Для ефективної роботи з проектами, на семінарі автори ідей були ознайомлені з основними функціональними можливостями платформи  dobrodel.org.ua  її структурою та вимогами до публікацій. Отримали розуміння, яким чином завдяки платформі та її технічним поєднанням з соціальними мережами, можна залучати громаду, та широко інформувати про діяльність в рамках проекту.

Учасникам була надана можливість не лише проаналізувати, а виважено переосмислити загальний підхід до своїх ініціатив, їх просування та реалізації в громаді. Відтепер, у кожного автора проекту є два тижні на те, щоб  привести зовнішній вигляд справи на платформі “Добродел” та змістовну частину ідеї до бажаної, з урахування тих вимог та знать, які були отримані на семінарі.

Важливою частиною навчання, стала тема: “Впровадження інноваційних технологій і змін: як використовувати енергію супротиву.”  Занурення в розуміння цього питання, допомогло учасникам зрозуміти, що супротив це доволі природне явище для громади на етапі пропозиції та впровадження змін.  Тому, дії  активістів майже щоразу будуть зустрічати супротив людей, що звикли до старого укладу речей, не зважаючи на те на скільки корисні ваші пропозиції та щирі наміри. І, оскільки, практично кожна ініціатива стикається з цією перепоною, саме виважена робота з супротивом і залученням людей в активні зміни - стала однією з найбільших тем, якій ми приділили достатньо багато часу на семінарі.

Задля ефективної реалізації ініціатив кожна команда проекту повинна добре розуміти для кого впроваджує ідею, хто є цільовою аудиторію справи. Для цього на семінарі ми склали портрет цільової аудиторії кожного проекту. Навчалися як проводити аналіз ідей на відповідність потреб і цінностей ЦА, та виявляти проблему, з якою працює ініціатива. Розглядали та встановлювали причинно-наслідкові зв’язки виникнення проблеми та її розвитку. При цьому, опираючись на людей – тих, кого залучаємо до активної співпраці та участі, складати ключове повідомлення. Це мало бути таке повідомлення, що добре зрозуміле людям, має відгук на рівні їх потреб і допоможе залучати до активного життя в громаді.

Всі ці фундаментальні речі були пропрацьовано на семінарі та заклали основу для подальшої роботи наших учасників з ініціативами. Після семінару їх чекає домашня робота та активна праця з ініціативами на платформі “Добродел”. Результати виконання поставлених завдань і стануть основним показником і орієнтирами для експертів команди “Територія розвитку” при визначення тих учасників, хто продовжить роботу в програмі.

Це був семінар першого рівня “Території розвитку”, на якому ми закладали фундамент та  сформували вступне розуміння базових речей, що стосуються соціальної анімації: Хто такий соціальний аніматор та чим він відрізняється від лідера або просто активіста? І як власне бути соціальним аніматором для своєї громади. Створили спільне розуміння значення “локальна громада”, і того, що необхідно зробити, щоб вона розвивалась, “анімувалась” – іншими словами була активною и живою. Всі ці необхідні речі для усвідомлення відтепер є в скарбниці знань кожного учасника, для того щоб реально робити позитивні зміни та підвищувати соціальний капітал своєї громади. З цим і продовжуємо спільно рухатись до поставленої мети…

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.