В оперативному командуванні "Північ" відбувся семінар за участю представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста
В оперативному командуванні «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України відбувся семінар з питань дотримання (застосування) військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України норм та принципів міжнародного гуманітарного права при плануванні та застосуванні військ у збройних конфліктах.

У семінарі взяли участь делегат Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі Збройними Силами та органами безпеки громадянин Австралії Майкл Пімб та радник Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі із ЗС України та органами безпеки України Ігор Лимаренко.
Під час виступу делегати від МКЧХ розповіли військовослужбовцям про історію створення організації, місії та діяльність організації щодо захисту цивільного населення, зокрема на території Донецької та Луганської областей, яка знаходиться під контролем України.
Ігор Лимаренко зазначив, що МКЧХ — це об’єктивна, нейтральна і незалежна організація, цілі і завдання якої мають виключно гуманітарний характер і полягають в тому, щоб захищати життя і гідність людей, які постраждали в результаті збройних конфліктів та інших ситуаціях насильства.
Під час представлення звіту, діяльності організації на сході України, Ігор Лимаренко відмітив плідну співпрацю представників організації з українськими військовими.
— Під час надання гуманітарної допомоги місцевому населенню, який залишився в зоні конфлікту на сході України, ми знаходимо порозуміння командирів та військовослужбовців щодо важливості нашої місії. Разом з офіцерами цивільно-військового співробітництва нам вдається охопити більше людей, які постраждали в результаті бойових дій та надати допомогу там, де вона найбільш необхідна, — зазначив Ігор Лимаренко.
У своєму виступі делегат МКЧХ Майкл Пімб зазначив, що Збройні Сили України мають високий рівень довіри у комітеті з питань дотримання норм міжнародного гуманітарного права.
— З особистого досвіду хочу зазначити, що українські військові під час планування та ведення бойових дій, дотримуються виконання норм міжнародного гуманітарного права, що свідчить про високу кваліфікованість армії та її авторитет на міжнародному рівні.
На завершення семінару делегати наголосили, що найголовнішим критерієм оцінки правильного рішення командира під час ведення бойових дій є збереження життя цивільних осіб та об’єктів життєзабезпечення населення.
Прес-служба оперативного командування «Північ»
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.