Правова освіта для кожного громадянина
У червні цього року Міністерство юстиції України спільно з USAID почало реалізовувати проект «Я маю право!», аби підвищити юридичну грамотність українців і викрити корупцію в держустановах.

Перший етап (Інформування. Створення інфраструктури проекту) має закінчитися до кінця 2017 року. Він передбачає роз’яснення щодо прав у сфері правосуддя, захисту права власності, а також протистояння корупції у вищих навчальних закладах.
Як реалізується просвітницька ініціатива на Чернігівщині, говорили сьогодні, 13 вересня, під час засідання обласної міжвідомчої координаційно–методичної ради з правової освіти населення.
Начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Трейтяк повідомив, що активна фаза даного загальнонаціонального проекту почнеться з другої половини вересня цього року.
Олег Трейтяк: «Це і соціальна реклама (білборди, сітілайти), і зустрічі зі студентами вишів. Інформаційні матеріали вже підготовлені. Наше завдання не тільки розповісти про права, а й навчити їх захищати. Цим самим ми сформуємо нову правову свідомість у суспільстві».
Варто зазначити, що по всій області працівники профільного управління надають консультації з правових питань. Впроваджуються і нові сервіси: вручення свідоцтв про народження та довідок про місце реєстрації дітей безпосередньо у пологових будинках, офіційна реєстрація стосунків за пришвидшеною процедурою в рамках проекту «Шлюб за добу», а також можливість поновлення втрачених документів в онлайн-режимі.
Крім того, в області діють мобільні консультативні групи з питань антирейдерського законодавства.
Розглянули під час засідання ради і питання захисту прав державної реєстрації нерухомості та бізнесу. Останніми роками у цій сфері відбулися значні зміни. Також проводяться превентивні заходи щодо незаконного заволодіння майном. У першу чергу, це сама реєстрація речових прав на нерухоме майно. Наразі сформований єдиний державний реєстр, що поступово наповнюється відомостями про нерухомість. Доступ до нього відкритий.
Отримати оперативну інформацію з реєстру можна на мобільний телефон за допомогою СМС-повідомлення (замовлення послуги — онлайн на сайті Міністерства юстиції України). Також власник нерухомості може звернутися до будь-якого місцевого реєстратора щодо заборони вчинення реєстраційних дій даного об’єкту.
До речі, в області розпочато підготовку до проведення Всеукраїнського тижня права з 4 по 9 грудня. Серед запланованого — День відкритих дверей (за участю учнів, студентів та інших зацікавлених осіб), лекції, семінари, конференції, виставки, прямі «гарячі» телефонні лінії тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.