Як попередити конфлікти і жорстокість — спільні ініціативи влади і громадськості
26 квітня розпочався дводенний тренінг «Засоби реалізації жіночих ініціатив щодо надання допомоги постраждалим від конфліктів» для представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій.

Участь у заході також взяли заступник голови — керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова та голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська.
Під час тренінгів жінки з родин, які постраждали внаслідок проведення АТО, а також із числа внутрішньо переміщених осіб отримуватимуть нові знання та практичні поради з вирішення складних життєвих проблем.
Крім того, експерт Національної Ради жінок України Борис Шаповалов поділиться досвідом із виживання в екстремальних умовах та проведе майстер-клас із самооборони для студентів Академії державної пенітенціарної служби.
Для шкільних психологів та вихователів дитячих притулків організатори підготували тренінги-бесіди з питань методики роботи з підлітками вразливої категорії.
Також учасники заходу зможуть ознайомитися з колекцією українських хустин дослідниці Людмили Грабовенко.
– Надаючи підтримку соціально вразливим верствам населення, необхідно правильно розподілити свої ресурси та мати неабияку силу духу. Державні службовці та громадські активісти мають виступати агентами змін та разом досягати позитивних результатів у попередженні насильства та боротьбі з його наслідками, – зауважила Наталія Романова на відкритті тренінгу.
Людмила Порохняк-Гановська закцентувала увагу присутніх на значимості профілактики жорстокості. Вона переконана, що попереджати будь-які прояви антисоціальної поведінки слід ще в дитячому садочку та школі. Необхідно залучати дітей до активної участі в різноманітних секціях, гуртках, дитячо-юнацьких організаціях тощо.
Також голова Національної Ради жінок України поділилася з присутніми планами щодо створення притулків для жертв насилля. Вона ще раз підкреслила, що громадським організаціям не під силу самостійно вирішувати такі питання, та висловила вдячність обласній державні адміністрації за підтримку і співпрацю.
Голова громадської організації «Розрада» Елла Ламах зазначила, що мир та процес миротверення – не просто гарні слова, а щоденна робота. Вона наголосила, що подібні тренінги щодо подолання наслідків насильства проводяться в різних областях країни із врахуванням потреб кожної громади. Зокрема, на Чернігівщині необхідно вирішити питання з підготовки тематичних соціальних проектів, а також активізувати зусилля влади та громадськості для виконання Національного та обласного планів з реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
Довідково:
У 2016 році Україна затвердила Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Його пріоритетні завдання — розв’язання конфліктів, активізація участі жінок у миротворчих процесах, забезпечення захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству.
У Чернігівській області розпорядженням голови ОДА затверджено відповідний обласний план.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.