Як попередити конфлікти і жорстокість — спільні ініціативи влади і громадськості
26 квітня розпочався дводенний тренінг «Засоби реалізації жіночих ініціатив щодо надання допомоги постраждалим від конфліктів» для представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій.
![](/uploads/17462-m.jpg)
Участь у заході також взяли заступник голови — керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова та голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська.
Під час тренінгів жінки з родин, які постраждали внаслідок проведення АТО, а також із числа внутрішньо переміщених осіб отримуватимуть нові знання та практичні поради з вирішення складних життєвих проблем.
Крім того, експерт Національної Ради жінок України Борис Шаповалов поділиться досвідом із виживання в екстремальних умовах та проведе майстер-клас із самооборони для студентів Академії державної пенітенціарної служби.
Для шкільних психологів та вихователів дитячих притулків організатори підготували тренінги-бесіди з питань методики роботи з підлітками вразливої категорії.
Також учасники заходу зможуть ознайомитися з колекцією українських хустин дослідниці Людмили Грабовенко.
– Надаючи підтримку соціально вразливим верствам населення, необхідно правильно розподілити свої ресурси та мати неабияку силу духу. Державні службовці та громадські активісти мають виступати агентами змін та разом досягати позитивних результатів у попередженні насильства та боротьбі з його наслідками, – зауважила Наталія Романова на відкритті тренінгу.
Людмила Порохняк-Гановська закцентувала увагу присутніх на значимості профілактики жорстокості. Вона переконана, що попереджати будь-які прояви антисоціальної поведінки слід ще в дитячому садочку та школі. Необхідно залучати дітей до активної участі в різноманітних секціях, гуртках, дитячо-юнацьких організаціях тощо.
Також голова Національної Ради жінок України поділилася з присутніми планами щодо створення притулків для жертв насилля. Вона ще раз підкреслила, що громадським організаціям не під силу самостійно вирішувати такі питання, та висловила вдячність обласній державні адміністрації за підтримку і співпрацю.
Голова громадської організації «Розрада» Елла Ламах зазначила, що мир та процес миротверення – не просто гарні слова, а щоденна робота. Вона наголосила, що подібні тренінги щодо подолання наслідків насильства проводяться в різних областях країни із врахуванням потреб кожної громади. Зокрема, на Чернігівщині необхідно вирішити питання з підготовки тематичних соціальних проектів, а також активізувати зусилля влади та громадськості для виконання Національного та обласного планів з реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
Довідково:
У 2016 році Україна затвердила Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Його пріоритетні завдання — розв’язання конфліктів, активізація участі жінок у миротворчих процесах, забезпечення захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству.
У Чернігівській області розпорядженням голови ОДА затверджено відповідний обласний план.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.