Мандрівка в часі на Дитинці
Аудиторні лекції та уроки безумовно є цікавими та корисними. Але сучасна молодь ХХІ століття дедалі більше потребує інтерактивних та комбінованих завдань. А якщо до цього ще додати вихід на природу та нестандартні завдання, то взагалі має бути надзвичайно цікаво.

Саме такий захід і відбувся нещодавно на території древнього Дитинця. Історико-пізнавальний квест “Скарби стародавнього Чернігова” – присвячений пам’яткам заповідника. Форма проведення заходу – квест, була обрана невипадково. Адже саме такий формат дозволяє максимально задіяти різні можливості отримання знань. Організатором заходу виступив Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” за підтримки Управління освіти Чернігівської міської ради.
Участь у квесті взяли команди з 13 шкіл міста, а це близько 110 дітей (переважно учні 8 – 10 класів). Урочисте відкриття гри здійснив легендарний князь Чорний зі своєю чарівною донькою княжною Чорною та вірними герольдами. У вступному слові він наголосив на необхідності пам’ятати славетних пращурів та берегти їхню культурну спадщину.
Завдання, що їх отримали команди були абсолютно різноплановими. Розпочинаючи з періоду Київської Русі, учасники відкривали для себе таємниці Спаського собору ХІ ст. та родової усипальниці Чернігівських князів Давидовичів – Борисоглібського собору ХІІ ст., намагаючись частково реконструювати генеалогічне дерево чернігівських князів. Продовжуючи мандрівку в часі команди мали змогу поринути у XVIII ст. і відчути себе “спудеями” Чернігівського колегіуму, виконуючи завдання з латини, поетики та риторики чи канцеляристами полкової канцелярії, що відновлюють фрагменти стародавнього літопису; познайомитись з Чернігівською фортецею XVIII ст. та спробувати свої сили у стрільбі з лука. Переміщуючись у ХІХ ст. учасники відкривали для себе невідомі сторінки губернського Чернігова: дізнавались про відвідини міста Тарасом Шевченком, знайомились з фотографіями тогочасних будинків, відтворюючи їх старі назви… На кожній станції команди отримували певну кількість балів у вигляді давньоруських гривень, литовських грошей, талерів чи імперських рублів.
За результатами напруженої боротьби 1-ше місце виборола команда “Предслава” (ліцей № 15), 2-ге – команда “Золота гармата” (ЗОШ № 22), 3-тє – команда “Фортуна” (ЗОШ № 3). Але переможених у той день не було і всі учасники та призери конкурсу отримали пам’ятні призи та подарунки від Національного архітектурно історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Хоча з впевненістю можна сказати, що найбільш важливим результатом цієї гри, безперечно є чудовий настрій дітей та зростання їх поінформованості про історію та культурне надбання рідного міста.
Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” і в майбутньому планує розробляти та реалізовувати подібні заходи.
Олександр Тригуб, молодший науковий співробітник Національного заповідника “Чернігів стародавній”
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.