Журналісти – випускники курсів для ЗМІ отримали прес-картки першого рівня акредитації для роботи в зоні АТО
10 грудня, на полігоні 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України в смт Десна, що на Чернігівщині, відбулися практичні заняття в рамках курсів для представників цивільних засобів масової інформації, які висвітлюють хід Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Під час практичної фази занять представники ЗМІ пройшли первинний курс тактичної медицини, зокрема навчалися рятувати одне-одного із умовної зони бойових дій, надавати першу медичну допомогу собі та колегам, а також ознайомилися із медичними засобами, які використовують військові медики Збройних Сил України.
Окрім того, з журналістами проводилися заняття щодо правил поводження із вибухонебезпечними та підозрілими предметами, з яким вони можуть стикатися під час роботи на передовій, основ виживання у небезпечній зоні, а також вчилися, як уберегтися під час можливих ворожих обстрілів.
Задля максимального наближення умов занять до бойових, журналісти були забезпечені засобами особистого бронезахисту (шоломи і бронежилети), а самі заняття супроводжувалися активним застосуванням засобів імітації (вогонь зі стрілецької зброї та вибухи).
Після занять журналісти поспілкувалися із військовослужбовцями-інструкторами 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України, більшість з яких є учасниками АТО, та скуштували смачної солдатської каші.
Наприкінці заходу представники ЗМІ отримали прес-картки першого рівня акредитації, що передбачає їх подальшу роботу в зоні проведення антитерористичної операції безпосередньо на передовій.
Як вже повідомлялося, у Києві стартували курси для представників ЗМІ, які висвітлюють перебіг антитерористичної операції на Сході України. Організаторами заходу є Управління комунікацій та преси Міністерства оборони, Мінінформполітики, РНБО України та Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.
До проведення занять залучаються представники центральних та регіональних телевізійних каналів, Інформаційних агенцій та Інтернет-видань України, які виконують редакційні завдання на Сході України.
Курси проводитимуться кількома сесіями, і триватимуть з перервами на вихідні упродовж грудня 2016 року. Програмою занять передбачено теоретичний курс з вивчення структури, функцій і завдань сектору безпеки і оборони України, нормативно-правової бази діяльності ЗС України, військової термінології, порядку взаємодії представників цивільних засобів масової інформації з прес-офіцерами АТО, а також практичні заняття з тактичної медицини, правил поводження з вибухонебезпечними предметами та правил поведінки представників ЗМІ у зоні конфлікту.
Головною метою курсів є упорядкування процедури допуску представників цивільних ЗМІ на військові об’єкти в районі проведення Антитерористичної операції, збереження життя та здоров’я військовослужбовців, представників ЗМІ та мирного населення, попередження витоку інформації з обмеженим доступом.
Варто додати, що подібний захід для представників цивільних ЗМІ в Українській армії проводиться вперше. Одним із завдань цих курсів є запровадження дворівневої акредитації для роботи представників цивільних засобів масової інформації в районах проведення Антитерористичної операції.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.