"Школа молодого журналіста" — дубль два: вдвічі більше охочих, в рази більше сподівань
У Чернігові стартувала тримісячна навчальна програма для журналістів-початківців чи просто тих, хто мріє дізнатися більше про фах медійника.

Відкриття другої «Школи молодого журналіста», що реалізується Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА спільно з Асоціацією регіональних ЗМІ та благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини», відбулося сьогодні.
— Свобода слова – чи не найбільше досягнення суспільства. Однак, варто не забувати, що цей інструмент має служити лише на користь людству, — звертаючись до учасників проекту, зауважила заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова. — Під час навчання вам розкажуть про професійні стандарти у журналістиці, дадуть змогу побачити цю сферу зсередини. Ваше ж головне завдання — визначитися чи це справа вашого життя і якщо так, то обрати своє спрямування.
Курс передбачає:
- спілкування з професійними журналістами, медіаекспертами та фахівцями у сфері комунікацій з Чернігова та Києва;
- відвідування реальних медіаприводів та перебування у професійному середовищі;
- практичні завдання та їх оцінювання експертами; можливість стажування у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.
Заплановані відкриті лекції з відомими українськими журналістами та блогерами, у якості тренерів планується долучити професійних медійників, які працюють у фахових виданнях національного рівня.
— Перший проект «Школа молодого журналіста» було реалізовано у 2014 році: 2,5 місяці занять; більше 10 тем; випуск власного друкованого номеру газети; 10 випускників, які встигли за цей час попрацювати у виданнях «Час Чернігівський», «Деснянська правда», «Челайн», у Департаменті та займаються громадською діяльністю. Цьогоріч для курсу було відібрано 22 охочих, — повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.
За словами учасників проекту, більшість прийшла до «школи», аби систематизувати свої знання та навчитися чогось нового. Для багатьох поштовхом записатися на цей курс стала нещодавня лекція з медіаграмотності для філологічного факультету ЧНПУ, яку провів координатор проекту Валерій Сорокін.
Навчання у «Школі молодого журналіста» безкоштовне: цей проект реалізується коштом обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки та за сприяння фонду "Майбутнє Чернігівщини".
Втім, сертифікати отримають лише ті, які сумлінно виконуватимуть завдання та відвідуватимуть не менше 75% занять.
Привітати «новобранців» прийшли також і голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» Олександр Назаренко, заступник керуючого благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини» Тетяна Федюк, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Анатолій Тютюнник та голова Чернігівської «Професійної спілки працівників мас-медіа міста Чернігова» Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіа-профспілка України» Владислав Савенок.
Цього ж дня учасники проекту відвідали і перший тренінг з теми «Сучасна журналістика: розвиток та тренди», який провів Олександр Назаренко.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.