Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 08:31:03

Що роботодавці пропонують студентам? ВІДЕО

03.11.2016   09:12Агенцiя

Працювати у Чернігові чи шукати заробіток за кордоном? Для чернігівських студентів влаштували ярмарок професій, аби ті змогли в додаток до навчання мати змогу працювати.

У Чернігівському національному педагогічному університеті свою діяльність презентували 10 роботодавців. Гнучкий графік, можливість стажування та стабільний заробіток – цим заохочували молодь до роботи. Та чи задовольняють створені роботодавцями умови студентів?

У Чернігівському національному педагогічному університеті щороку представляють ярмарок професій. Метою заходу є допомогти студентській молоді знайти роботу до душі. Зі своєю діяльністю молодь знайомило близько 10 компаній, представлених у Чернігові. Напрямки різні – від IT-технологій, менеджменту та фінансування до викладача, оператора концентру, військового. Найбільш перспективною сферою наразі залишаються IT-технології. На ярмарку свої послуги представляло дві різні закордонні IT-компанії, які відкривають свої філії у Чернігові. Роботодавці пропонують стажування для молодих спеціалістів, а також намагаються створити для них гідні умови праці.

Аксель Нордфельц, представник шведсько-української IT-школи: «Ми презентуємо свою IT-школу. Ця школа шведська, скоро відкриємося у Чернігові. Ми вже працюємо в декількох містах України. Навчаємо з нуля людей програмуванню у різних напрямках IT».

Неабиякою популярністю наразі користується і служба за контрактом у Збройних Силах України. Військовослужбовці кажуть, у зв’язку із складною ситуацією в країні,  необхідність у молодих кадрах зросла. Заохочують студентів  високою заробітною платою.

Оксана Зеляк, військовослужбовець: «Можна перевестись на заочне відділення і при цьому мати роботу. На сьогодні Збройні Сили не погано фінансуються. І є можливість кар’єрного росту».

Більшість студентів якщо і знаходять роботу, то лише у вільний від навчання час. Саме тому основною умовою для роботодавців на ярмарку було створення спеціального графіку роботи. Також враховували і пропозиції студентів стосовно зарплатні.

Ірина Симонова, директор Молодіжного центру праці при департаменті сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації: «Більшість студентів під час опитування зазначили, що нижче 3-3,5 тисяч їм не пропонувати. Ринок заробітної плати Чернігова не сильно високий. І це вони розрахували кошти, яких їм має вистачити на транспорт, на оплату послуг комунальних, на харчі. І це реальна вимога».

Як правило, кажуть організатори, більше половини студентів таки знаходять собі роботу. Для них це не лише гарант фінансової стабільності, а й досвід, який напрацюється до закінчення вузу. Та все ж, зазвичай, заробітна плата на підприємствах не часто задовольняє молодих робітників, а тому частина молоді змушена навіть шукати заробітку за кордоном.  

Останні новини Чернігівщини

20 вересня - Всенародний День Батька

20 вересня - Всенародний День Батька 08:28

День Батька в Україні святкують у третю неділю вересня.

20 вересня - День працівників лісу

20 вересня - День працівників лісу 08:26

Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.