Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 14:55:14

У Чернігові обговорювали, як "одягнути" будинок правильно

22.10.2016   14:21Агенцiя

Перетворення будинку в об’єкт економії можливе за рахунок використання енергоефективних інструментів.

Яких саме, розглядали під час інформаційної зустрічі «Програми підтримки енергоефективності – інструмент допомоги багатоквартирним будинкам» 21 жовтня у Чернігівському міському центрі зайнятості.

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.

«Об’єднання жителів багатоквартирних будинків надає безліч можливостей, в тому числі шанс ефективно провести термомодернізацію.
Будинки з ОСББ можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи. Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% кредитних коштів для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК. А для будинків, у яких є отримувачі субсидій, – 70%», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Скористатися перевагами програми просто: необхідно визначитися з енергоефективним заходом і підготувати необхідні документи. Програму підтримують три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Для придбання «негазових» котлів, компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини тіла суми кредиту.

Більше того, в Чернігові місцева влада розробила програму, яка додатково компенсує ще 40%. Відтак, представникам ОСББ доведеться сплатити тільки 20% вартості витрачених матеріалів, а інша частина буде повернена з державного та місцевого бюджетів.

У результаті, якщо проводити утеплення фасаду, можна не тільки отримати тепліше приміщення, а й майже вдвічі скоротити витрати на тепло. При цьому важливо звертати увагу на правильність проведення термомодернізації. Неправильне за технічними нормами, клаптикове утеплення може нанести шкоду конструкціям будівлі.

А повне утеплення фасаду допоможе запобігти утворенню плісняви або інший руйнації стін будинку. Тобто енергоефективні заходи, за умови правильної реалізації, здатні знизити суми у платіжках завдяки економії ресурсів.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини