У Чернігові обговорювали, як "одягнути" будинок правильно
Перетворення будинку в об’єкт економії можливе за рахунок використання енергоефективних інструментів.

Яких саме, розглядали під час інформаційної зустрічі «Програми підтримки енергоефективності – інструмент допомоги багатоквартирним будинкам» 21 жовтня у Чернігівському міському центрі зайнятості.
Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.
«Об’єднання жителів багатоквартирних будинків надає безліч можливостей, в тому числі шанс ефективно провести термомодернізацію.
Будинки з ОСББ можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи. Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% кредитних коштів для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК. А для будинків, у яких є отримувачі субсидій, – 70%», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Скористатися перевагами програми просто: необхідно визначитися з енергоефективним заходом і підготувати необхідні документи. Програму підтримують три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Для придбання «негазових» котлів, компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини тіла суми кредиту.
Більше того, в Чернігові місцева влада розробила програму, яка додатково компенсує ще 40%. Відтак, представникам ОСББ доведеться сплатити тільки 20% вартості витрачених матеріалів, а інша частина буде повернена з державного та місцевого бюджетів.
У результаті, якщо проводити утеплення фасаду, можна не тільки отримати тепліше приміщення, а й майже вдвічі скоротити витрати на тепло. При цьому важливо звертати увагу на правильність проведення термомодернізації. Неправильне за технічними нормами, клаптикове утеплення може нанести шкоду конструкціям будівлі.
А повне утеплення фасаду допоможе запобігти утворенню плісняви або інший руйнації стін будинку. Тобто енергоефективні заходи, за умови правильної реалізації, здатні знизити суми у платіжках завдяки економії ресурсів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.