Підготовка кадрів та підвищення кваліфікації працівників у 2011 році. ДОВІДКА
Важливим напрямом підвищення професійного рівня працівників є навчання персоналу на виробництві.

За даними державного статистичного спостереження з праці, у 2011 р. кількість працівників, які проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації, склала 8,2% від облікової кількості штатних працівників.
При цьому професійну підготовку та перепідготовку отримали 2,1 тис. осіб, або 0,9% облікової кількості штатних працівників. У більшості випадків - це працівники підприємств промисловості (51% від усіх навчених новим професіям).
Основною формою навчання працівників була їхня професійна перепідготовка безпосередньо на виробництві (77,7%). У навчальних закладах освіти (професійно-технічних та вищих) за договорами навчалися 22,3% працівників.
Серед тих, хто пройшов навчання з підготовки та перепідготовки, чоловіків було в 3,1 раза більше, ніж жінок.
Підвищення кваліфікації за різними формами навчання (виробничо-технічні курси, курси цільового призначення, стажування, спеціалізація, довгострокове та короткотермінове навчання) за рік пройшли 16,8 тис. осіб, або 7,3% облікової кількості штатних працівників, 10 осіб навчалися за кордоном.
Понад дві третини (68,7%) працівників підвищили кваліфікацію в навчальних закладах. Найвищим цей показник був у сільському господарстві, мисливстві та пов'язаних із ними послугах (97,1%), а також у видах діяльності, які традиційно залучають працівників високого кваліфікаційного рівня. Зокрема, у державному управлінні, закладах освіти, охорони здоров'я та соціальної допомоги питома вага зазначеної категорії навчених становила 96,8%-98,6%.
Переважна кількість працюючих, котрі підвищували кваліфікацію безпосередньо на робочому місці, - працівники промисловості (55,1% всіх навчених на виробництві).
За професійними групами більше половини (58,4%) становили професіонали та фахівці, чверть - робітники, 13,7% - керівники та 1,5% - технічні службовці.
За статтю серед працівників, які підвищували кваліфікацію у 2011 р., переважали жінки (51,2%).
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.