Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 03:34:27

39 колишніх військовослужбовців-учасників АТО та членів їхніх сімей розпочали перепідготовку в Чернігівському національному технологічному університеті

19.09.2016   09:34Агенцiя

Нещодавно Чернігівський національний технологічний університет гостинно прийняв у свою студентську родину 39 колишніх військовиків та членів їхніх сімей. У рамках реалізації Проекту «Україна – Норвегія» вони розпочали трьохмісячне навчання за програмою перепідготовки та підвищення кваліфікації.

У Чернігові навчання в рамках програми «Професійна підготовка звільнених в запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню» розпочалося вже вдруге і є абсолютно безкоштовним. Нині група слухачів складається переважно з учасників антитерористичної операції.

 – Програма курсу загалом містить 500 академічних годин, – розповіла керівник PR-відділу Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна. – Під час навчання слухачі отримають необхідний мінімум знань в рамках програми «Інтернет-технології в бізнесі та WEB-дизайн», а також з ними працюватимуть фахівці відповідної галузі, які поділяться з ними секретами майбутньої професії та допоможуть досконало опанувати нові знання. А після завершення курсу місцева громадська організація «Чернігів європейський» забезпечить працевлаштування слухачів.

Ознайомча зустріч слухачів і педагогічного колективу відбулася в навчальній аудиторії університету, прикрашеній національною символікою та державними прапорами Королівства Норвегія і України. До присутніх звернувся ректор університету Сергій Шкарлет:
 – Шановні друзі! До ваших послуг унікальна можливість скористатися інтелектуальною скарбницею нашого університету, – зазначив він. – У порівнянні з попереднім курсом програма навчання зазнала істотних змін. Ви будете більше співпрацювати з роботодавцями щодо набуття професійних знань і навичок, які знадобляться вам за певним місцем роботи. Буде більше практики, в тому числі, і за реальним місцем майбутнього працевлаштування.
 
Завідувач кафедри навчального закладу Олександр Велігорський  ознайомив слухачів з дисциплінами, які опановуватимуть упродовж навчання та графіком проведення занять. Він зазначив, що в ході курсу опановуватимуться як front-end так і back-end технології розробки сайтів, вивчатиметься створення шаблонів Web-сторінок та дизайн у програмах Photoshop та Illustrator, використання кодів HTML. А до кінця курсу слухачі самостійно  розроблять сайт типу інтернет-магазину.

Перший випуск у Чернігові за цією програмою відбувся навесні поточного року. Тоді учасники проекту вивчали основи підприємницької діяльності. В результаті третина з них змогла знайти роботу чи заснувати власний бізнес.

Про результативність навчання свідчить і розповідь колишнього випускника курсів, учасника АТО Сергія Зіберта:
– Після закінчення курсу навчання я написав бізнес-план власної справи «Черешневий сад», – ділиться він. – Планую, зокрема, висаджувати елітні саджанці черешні, встановити системи крапельного поливу та придбати необхідний для цього транспорт та устаткування. У проекті розрахував необхідні для цього інвестиції, поточні витрати та ризики. Зараз документи за проектом розглядаються в Норвезько-українській торговій палаті. Маю надію отримати початковий капітал та розпочати бізнес.

Нині програму навчання дещо модернізували. Учасникам проекту пропонують освоїти базові знання зі створення власного веб-сайту. За словами викладачів слухачам доведеться багато і напружено працювати. Та це того варте, адже після випуску вони зможуть заснувати власний IT-бізнес або працювати у відомих закордонних компаніях, і відповідно отримувати достойну заробітну плату.
Передбачено, що у ході проекту з учасниками поділяться досвідом професори Університету NORD (Норвегія).

Завершиться курс перепідготовки наприкінці грудня, після успішного складання заліків, іспитів та захисту випускної роботи.

Слухачі отримають свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації, спільний сертифікат Університету Нурланда та Чернігівського національного технологічного університету, а також спільний диплом Міністерства закордонний справ і Міністерства оборони Норвегії.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.