Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації
Розпочалося сьогодні одразу для двох груп слухачів у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, яке триватиме з 23 по 27 квітня включно.

Першою групою стали бухгалтери сільських, селищних та міських рад, які проходять навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та в органах місцевого самоврядування.
Протягом навчання, яке відкрив директор Центру, кандидат історичних наук, Володимир Бойко, слухачі зможуть прийняти участь в обговоренні проблем матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, особливостей оподаткування неприбуткових установ та організацій, планування та використання коштів місцевих бюджетів, а також проходження служби в органах місцевого самоврядування. Також посадовці обговорюватимуть правові засади діяльності органів місцевого самоврядування, методи формування гендерної чутливості у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, особливості виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування, актуальні питання справляння податку на доходи фізичних осіб та ін. питання.
Перша сесія навчання розпочалась сьогодні також для землевпорядників сільських, селищних рад.
Під час тижневого навчання слухачі матимуть змогу взяти участь у конверсаторіумах, на яких будуть висвітлені питання здійснення державної реєстрації речових прав на землю всіх форм власності як механізму забезпечення державою гарантій права власності чи користування, завершення земельної реформи як стратегічного напрямку реалізації дорожньої карти реформ уряду; питання правового регулювання служби в органах місцевого самоврядування; розглянуть окремі питання ведення державного земельного кадастру та реєстрації прав на землю, методичні засади складання проектів землеустрою щодо формування землеволодінь та землекористувань, а також механізми приватизації земель державних і комунальних підприємств та методи забезпечення додержання органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України.
* * *
Тематичний короткотерміновий семінар на тему: "Реалізація в області державної політики з питань соціально-правового захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа, дітей та молоді з функціональними обмеженнями", що також розпочався сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, проводиться для спеціалістів районних, міських Чернігова, Ніжина, Прилук центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Навчання триватиме три дні і буде присвячено вивченню питань формування навичок усвідомленого вибору професії; визначення власного відношення до життєвих цінностей, проведення соціальної роботи з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями; співпраці органів виконавчої влади і державних установ щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Програмою семінару заплановані практичні заняття, під час яких слухачі детально опрацюють пріоритетні напрямки діяльності центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, психологічні аспекти формування сімейних цінностей, створення сприятливої психологічної атмосфери, довіри та захищеності у дітей з функціональними обмеженнями та багато ін.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.