Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:14:26

Майстер-клас з написання грантових пропозицій від Олександра Солонтая

06.09.2016   11:50Агенцiя

Сосничани вже теж уміють писати грантові пропозиції.

 Про це свідчать результати освітнього форуму «Майбутнє Сосниччини», який проходив у райцентрі 4 вересня за підтримки благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини»: шість грантових проектів, написаних громадськими активістами під час практичної частини форуму, вже можуть претендувати на фінансову підтримку, стверджують експерти проекту.

У Сосниці грантові проекти пишуть дуже рідко, каже селищний голова Андрій Портний.  Причини різні – хтось не вміє,  хтось не хоче. А гранти для цього краю – це вимога часу. Очільник селища, між тим, озвучує список проблем, які б можна було вирішити за допомогою грантодавців – це, зокрема, освітлення вулиць Сосниці, енергозбереження у дитячих садках і школах, дозвілля дітей і молоді тощо.

Тож цими вихідними сосничани підхопили освітню естафету сусідніх районів області і долучилися до проекту, який організовує благодійний фонд «Майбутнє Чернігівщини». У громадському форумі «Майбутнє Сосниччини» взяли участь сільські голови району, працівники освіти, культури, медицини.

Протягом дня на запрошення фонду «Майбутнє Чернігівщини» із сосничанами працювали кращі українські експерти у сфері написання грантових проектів – Олександр Солонтай і Лілія Атнажева, представники  Інституту Політичної Освіти.

У першій частині форуму експерти розповіли учасникам про секрети успішного грантового проекту. Сьогодні грантодавці отримують від громад тисячі прохань надати кошти на вирішення тієї чи іншої проблеми, проте у 99% випадків грантодавці мусять відмовляти через неграмотні грантові пропозиції. А тому Олександр Солонтай і Лілія Атнажева ретельно розбирали з учасниками форуму кожний етап написання грантової заявки – починаючи з проблеми, мети і завдання, закінчуючи бюджетом. Для прикладу, Олександр Солонтай гостро критикував «провальні» проекти, які у своїй практиці йому доводиться зустрічати:

«Подумали про одне, сказали про інше, написали третє, а той, хто почитає це, має сам здогадатися, що ви мали на увазі. Якщо не здогадається, то ви подумаєте, він негідник…Знайте, що ви написали у своїй грантовій пропозиції, так вас і зрозуміє грантодавець. Тому необхідно чітко формулювати проблему».

У практичній частині тренінгу громадські активісти працювали, розділившись на групи. Кожна обрала собі проблему і писала грантову пропозицію до донорської організації.  Обговорення між громадськими активістами  було дуже емоційне, проте, як відомо, у суперечці розумних людей народжується істина: сосничани презентували шість проектів, які вже можуть претендувати на підтримку фінансових донорів, зазначив експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай.

«Вони тут просто учасники, але написали шість конкретних проектів. Це круті проекти. Я їм раджу забрати їх додому і перетворити  у реальні проекті заявки. Негайно. Я бачу, що у них усе вийде», - зазначив Олександр Солонтай.

До речі, це вже п’ятий освітній форум, який організовує благодійний фонд «Майбутнє Чернігівщини». Навчання пройшли громадські активісти з Городні, Сновська, Корюківки, Коропа і, власне, Сосниці.

Вчать писати гранти, окрім  Олександра Солонтая і Лілії Атнажевої, ще й Віталій Загайний, голова Центру громадянських ініціатив, Олена Регеша, експерт Центру громадської активності «Результат», Любомир Грицак, експерт Інституту Політичної Освіти, Надія Копаниця, тренер-фасілітатор. 

Завдання експертів  – навчити жителів Чернігівщини, які вболівають за своє майбутнє, писати грантові пропозиції і залучати фінанси донорських організацій. До речі, вже за кілька тижнів благодійний фонд "Майбутнє Чернігівщини" виступить у ролі фінансового донора для реалізації грантових проектів, які на форумах пишуть громадські активісти.

«Освітній проект, який організовує благодійний фонд «Майбутнє Чернігівщини»  – це інвестиція в майбутнє: сьогодні наші експерти вчать писати грантові пропозиції, завтра – громадські активісти почнуть вирішувати проблеми своїх громад. А щоб підтримати їх починання, благодійний фонд започатковує  конкурс на кращий проект. Усі райони області, які вже повчилися писати грантові заявки, можуть брати у ньому участь і надсилати на розгляд конкурсної комісії свої проекти, які вони презентували під час форуму. Кращі ідеї ми профінансуємо», зазначив голова наглядової ради благодійного фонду Ігор Базалінський.

І вже цими вихідними освітні форуми, започатковані благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини», пройдуть у Семенівці та Новгород-Сіверському.

Соломія Гончар

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини