Про Ініціативу прозорості розповіли журналістам Чернігівщини
З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес UAEITI – Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні – дізнавалися представники місцевих видань Чернігівщини під час тематичної лекції 23 березня.

Лекція стала першим заходом на Чернігівщині з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ.
Журналісти, переважно з районних друкованих видань, отримали інформацію про зміст, основні механізми та головні цілі Ініціативи. Реалізація ІПВГ є особливо актуальною для медійників як ключ до отримання надійної інформації про кошти, сплачені нафто- та газовидобувними компаніями за експлуатацію надр. З іншого боку, це і механізм контролю над урядом та бізнесом у питанні належного управління природними ресурсами.
Захід відбувся в рамках проекту “Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України”, що реалізується ГО “НОВА Енергія” за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Міжнародного фонду “Відродження”. Участь у його організації взяли Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, ГО “Асоціація регіональних ЗМІ” та “Разом до громадянського суспільства”.
“Чернігівщина – далеко не найбільша з видобувних областей України, тому може здатися, що питання Ініціативи прозорості видобувних галузей для неї не надто актуальне, – зауважив Валерій Сорокін, представник Департаменту інформдіяльності ОДА. – Дійсно, найбільше вигоди від Ініціативи можуть отримати райони, де безпосередньо здійснюється видобуток. Тим не менше, ІПВГ сприяє досягненню прозорості, рівних правил гри та поліпшенню інвестиційного клімату на загальнодержавному рівні, а тому, тією чи іншою мірою, є важливою для всіх”.
Учасники лекції ознайомилися з короткою версією першого національного звіту ІПВГ та переглянули присвячений йому відеоролик.
Валерій Сорокін привернув увагу до того, що наступний звіт, за умови ухвалення законопроекту “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, має всі шанси стати повнішим та детальнішим за попередній, а отже – ще більш цікавим для представників ЗМІ.
Найбільшу цікавість у присутніх викликали можливості, які Стандарт ІВПГ відкриває для місцевих громад: поле для діалогу і вирішення конфліктних ситуацій, а також контроль за надходженнями для місцевих бюджетів і стимулювання розвитку інфраструктури.
Учасники пошкодували, що ІПВГ в Україні не поширюється на видобуток торфу, адже ситуація з розробкою цієї корисної копалини є постійним джерелом конфліктів на Чернігівщині.
Реалізація завдань Комунікаційної стратегії ІПВГ на Чернігівщині продовжуватиметься. Окрім ще одного тренінгу для ЗМІ, у квітні у південних видобувних районах відбудуться круглі столи за участю представників місцевих громад, а потому – круглий стіл, присвячений видобутку вуглеводнів в області в контексті реалізації ІПВГ.
Тим часом, до 6 травня в області триває конкурс журналістських робіт на кращий аналітичний матеріал щодо імплементації ІПВГ та її значення для громад.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.