Пошук відповідей
Територіальна реформа випереджає зміни в законодавстві України. В результаті натепер немає готових відповідей на питання, що виникають.

На практиці існує кілька варіантів із багатьма вводними. Треба зрозуміти – які з них є оптимальним, а також такими, що відповідають наявному стану нормативно-правової бази, та ще й враховують тенденції до її зміни.
Такі думки прозвучали під час семінару в селищі Десна, що проводився Центром підвищення кваліфікації для об`єднаних територіальних громад Чернігівської області. Зі складом виконкому спілкувалися експерт офісу реформ Микола Силенко, начальник управління департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, в.о. начальника головного територіального управління юстиції в Чернігівській області В`ячеслав Хардіков, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Микола Овсянник.
Розгядалися останні новелли в законодавстві з питань територіальної реформи та дотичні до неї, орієнтовна структура виконкомів нових громад та нормативи для оплати праці його працівників, зміни у процедурах закупівель за державні кошти, децентралізація повноважень із питань реєстрації нерухомості та бізнесу, роль селищної ради як суб`єкта державної реєстрації, організація та діяльність Центрів надання адміністративних послуг.
Окремо обговорювалося питання організації упраління галуззю освіти в об`єднаній територіальній громаді. Зокрема, досвід Дніпропетровської області дистанційно висвітлила екперт відповідного офісу реформ Олена Тертишна.
В результаті учасники прийшли до висновку про необхідність застосування різних підходів до громад, що суттєво відрізняються за чисельністю населення – за допомогою відокремленого відділу освіти чи без створення юридичної особи. Ця проблема вимагає додаткового вивчення, однотипних підходів до вирішення, детального опрацювання процедурних моментів, визначення бажаних часових рамок.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.