Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:44:19

Пошук відповідей

05.03.2016   08:12

Територіальна реформа випереджає зміни в законодавстві України. В результаті натепер немає готових відповідей на питання, що виникають.

На практиці існує кілька варіантів із багатьма вводними. Треба зрозуміти – які з них є оптимальним, а також такими, що відповідають наявному стану нормативно-правової бази, та ще й враховують тенденції до її зміни.

Такі думки прозвучали під час семінару в селищі Десна, що проводився Центром підвищення кваліфікації для об`єднаних територіальних громад Чернігівської області. Зі складом виконкому спілкувалися експерт офісу реформ Микола Силенко, начальник управління департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, в.о. начальника головного територіального управління юстиції в Чернігівській області В`ячеслав Хардіков, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Микола Овсянник.

Розгядалися останні новелли в законодавстві з питань територіальної реформи та дотичні до неї, орієнтовна структура виконкомів нових громад та нормативи для оплати праці його працівників, зміни у процедурах закупівель за державні кошти, децентралізація повноважень із питань реєстрації нерухомості та бізнесу, роль селищної ради як суб`єкта державної реєстрації, організація та діяльність Центрів надання адміністративних послуг.

Окремо обговорювалося питання організації упраління галуззю освіти в об`єднаній територіальній громаді. Зокрема, досвід Дніпропетровської області дистанційно висвітлила екперт відповідного офісу реформ Олена Тертишна.

В результаті учасники прийшли до висновку про необхідність застосування різних підходів до громад, що суттєво відрізняються за чисельністю населення – за допомогою відокремленого відділу освіти чи без створення юридичної особи. Ця проблема вимагає додаткового вивчення, однотипних підходів до вирішення, детального опрацювання процедурних моментів, визначення бажаних часових рамок.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.