Пошук відповідей
Територіальна реформа випереджає зміни в законодавстві України. В результаті натепер немає готових відповідей на питання, що виникають.

На практиці існує кілька варіантів із багатьма вводними. Треба зрозуміти – які з них є оптимальним, а також такими, що відповідають наявному стану нормативно-правової бази, та ще й враховують тенденції до її зміни.
Такі думки прозвучали під час семінару в селищі Десна, що проводився Центром підвищення кваліфікації для об`єднаних територіальних громад Чернігівської області. Зі складом виконкому спілкувалися експерт офісу реформ Микола Силенко, начальник управління департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, в.о. начальника головного територіального управління юстиції в Чернігівській області В`ячеслав Хардіков, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Микола Овсянник.
Розгядалися останні новелли в законодавстві з питань територіальної реформи та дотичні до неї, орієнтовна структура виконкомів нових громад та нормативи для оплати праці його працівників, зміни у процедурах закупівель за державні кошти, децентралізація повноважень із питань реєстрації нерухомості та бізнесу, роль селищної ради як суб`єкта державної реєстрації, організація та діяльність Центрів надання адміністративних послуг.
Окремо обговорювалося питання організації упраління галуззю освіти в об`єднаній територіальній громаді. Зокрема, досвід Дніпропетровської області дистанційно висвітлила екперт відповідного офісу реформ Олена Тертишна.
В результаті учасники прийшли до висновку про необхідність застосування різних підходів до громад, що суттєво відрізняються за чисельністю населення – за допомогою відокремленого відділу освіти чи без створення юридичної особи. Ця проблема вимагає додаткового вивчення, однотипних підходів до вирішення, детального опрацювання процедурних моментів, визначення бажаних часових рамок.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.