Медики Чернігова знають не тільки як рятувати людей, а й як користуватися праскою
Як потрібно використовувати надані нам ресурси дізналися студенти Чернігівського медичного коледжу 11 лютого, під час інформаційної зустрічі «Енергоефективність та енергозбереження - проблема сьогодення», організованою Громадянською мережею ОПОРА.

Студенти коледжу долучилися до обговорень і намагалися вирішити, що залежить від кожного громадянина в глобальних питаннях енергозбереження та що ми можемо робити кожного дня, аби забезпечити ресурсами наших дітей та онуків.
При цьому, за дослідженнями «ЕкоМіста», екологічний слід в Україні в середньому 3,19 га на особу. Відповідно, Україна опинилася на 51-у місці серед 149 країн за площею, яку використовує одна людина для споживання ресурсів. Найбільш прийнятним у світі вважається екологічний слід 1,8 га на одну особу.
Учасники були активними при обговоренні та пропонували власні шляхи економії ресурсів у повсякденному житті.
«Молодь насправді дуже активно реагує на виклики сучасності, швидше сприймає необхідність змінювати світ навколо себе та свої власні підходи до життя. При такій підтримці з боку молодих прогресивних людей наша держава має всі шанси стати енергоефективною найближчим часом», – підкреслила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Враховуючи темпи використання ресурсів, в майбутньому людству може не вистачити навіть кількох планет, як наша. Через що з кожним днем все більше людей звертається до енергоефективності та енергозбереження.
Додатково учасники отримали постери з порадами як економити ефективно і без жорстких обмежень, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).