Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 06:43:57

Чи підтримують студенти концепцію сталого розвитку в Україні

30.01.2016   14:02Агенцiя

Студенти з переселених вузів розглянули особливості реалізації концепцій сталого розвитку під час публічної лекції «Сталий розвиток в Україні: міф чи реальність?».

Захід відбувся 28 січня в рамках програми «Активні громадяни» від Британської ради на базі Чернігівського національного технологічного університету.

«Програма Активні Громадяни спрямована на те, щоб формувати мережу молодих лідерів, які б сприяли розбудові наших громад в напрямі сталого розвитку і підтримки в наших громадах довіри й порозуміння. Насправді майбутнє має коріння в минулому і теперішньому, тому якщо думати про те, що ми зробили вчора, що ми зробили сьогодні, то завтра буде відповідним», - стверджувала модератор заходу, декан факультету соціальної роботи – Тетяна Сила.

Учасниками стали представники переселених вузів, студенти з Чернігова та активісти Громадянської мережі ОПОРА. Лекція пройшла за підтримки ГО «Чернігів Європейський» та проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Експерти з питань сталого розвитку роз’яснювали аудиторії особливості та наявні проблеми концепції та окремих складових цього аспекту. Зокрема, спікерами стали Oлександр Велігорський – завідувач кафедри біомедичних радіоелектронних апаратів та систем, Тетяна Сила – декан факультету соціальної роботи, Ніна Подколзіна – координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Наталія Висіканець – місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

«Поняття сталого розвитку неможливо розглядати окремо від засад енергоефективності та енергозбереження. Сьогодні існує безліч прикладів успішної реалізації заходів з енергозбереження, які дають змогу в майбутньому змінити споживацькі настрої серед населення та зберегти певну кількість ресурсів. А одним із засобів дієвої економії ресурсів в багатоквартирних будинках є створення ОСББ», – розповіла Наталія Висіканець.

На лекції вирішували також, як можна контролювати виконавчі структури житлово-комунальної сфери, та як вплинуть на це зміни в законодавстві. Учасники були активними в обговоренні проблемних аспектів сталого розвитку та ділилися власним досвідом.

Крім того, додаткову інформацію про те, як правильно приймати спільні рішення в багатоквартирних будинках та як економити ефективно і без жорстких обмежень, присутні дізналися з постерів, підготовлених Проектом USAID.

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.

На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52

У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.