Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 04:13:18

Чи підтримують студенти концепцію сталого розвитку в Україні

30.01.2016   14:02Агенцiя

Студенти з переселених вузів розглянули особливості реалізації концепцій сталого розвитку під час публічної лекції «Сталий розвиток в Україні: міф чи реальність?».

Захід відбувся 28 січня в рамках програми «Активні громадяни» від Британської ради на базі Чернігівського національного технологічного університету.

«Програма Активні Громадяни спрямована на те, щоб формувати мережу молодих лідерів, які б сприяли розбудові наших громад в напрямі сталого розвитку і підтримки в наших громадах довіри й порозуміння. Насправді майбутнє має коріння в минулому і теперішньому, тому якщо думати про те, що ми зробили вчора, що ми зробили сьогодні, то завтра буде відповідним», - стверджувала модератор заходу, декан факультету соціальної роботи – Тетяна Сила.

Учасниками стали представники переселених вузів, студенти з Чернігова та активісти Громадянської мережі ОПОРА. Лекція пройшла за підтримки ГО «Чернігів Європейський» та проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Експерти з питань сталого розвитку роз’яснювали аудиторії особливості та наявні проблеми концепції та окремих складових цього аспекту. Зокрема, спікерами стали Oлександр Велігорський – завідувач кафедри біомедичних радіоелектронних апаратів та систем, Тетяна Сила – декан факультету соціальної роботи, Ніна Подколзіна – координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Наталія Висіканець – місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

«Поняття сталого розвитку неможливо розглядати окремо від засад енергоефективності та енергозбереження. Сьогодні існує безліч прикладів успішної реалізації заходів з енергозбереження, які дають змогу в майбутньому змінити споживацькі настрої серед населення та зберегти певну кількість ресурсів. А одним із засобів дієвої економії ресурсів в багатоквартирних будинках є створення ОСББ», – розповіла Наталія Висіканець.

На лекції вирішували також, як можна контролювати виконавчі структури житлово-комунальної сфери, та як вплинуть на це зміни в законодавстві. Учасники були активними в обговоренні проблемних аспектів сталого розвитку та ділилися власним досвідом.

Крім того, додаткову інформацію про те, як правильно приймати спільні рішення в багатоквартирних будинках та як економити ефективно і без жорстких обмежень, присутні дізналися з постерів, підготовлених Проектом USAID.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.