Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 02:39:09

Огляд основних законодавчих змін на семінарі у податковій

29.01.2016   09:24Агенцiя

Днями в ДПІ у м. Чернігові відбувся загальний безкоштовний семінар для платників податків міста з питань основних змін, внесених до чинного законодавства.

Днями в ДПІ у м. Чернігові відбувся загальний безкоштовний  семінар для платників податків міста з  питань основних змін, внесених до чинного законодавства  Законом України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 року», а саме:  нових правил адміністрування податку на прибуток, зміни ставок ПДФО, ЄСВ, єдиного податку для платників третьої  та четвертої груп спрощеної системи оподаткування, особливостей справляння платежів до місцевого бюджету, введення електронного адміністрування акцизного податку.

Про особливості складання податкових накладних, коригування податкових зобов’язань, бюджетного відшкодування, повернення переплати з ПДВ,  відкриття  додаткових електронних рахунків для сільгосппідприємств розповіла присутнім начальник відділу  контролю за декларуванням податку на додану вартість Вікторія Соломко.

 У своєму виступі начальник  відділу податку на прибуток  Ольга Зубок повідомила, що для платників податку на прибуток у 2016 році повертається квартальний звітний період лише для тих, хто має доходи більш ніж 20 млн гривень (п. 137.4-137.5 ст. 137 Кодексу). Скасовано авансові платежі з податку на прибуток, проте є виняток для сплати авансового внеску у розмірі 2/9 суми податку, визначеного до сплати у декларації за 9 місяців 2016 року. Цей авансовий внесок потрібно сплатити  до 31.12.2016 р., і сплачуватимуть його відповідно лише ті, хто подаватиме декларацію поквартально. Базова ставка податку  на прибуток становить, як і раніше, 18%.
 
«Декларація з податку на прибуток подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. №897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», - поінформувала керівник підрозділу інспекції. Вона детально зупинилася на її заповненні.  Виступаюча  також надала роз’яснення щодо подання податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій та закликала «неприбутківців» завчасно привести свої  установчі документи у  відповідність із нормами законодавства до 1 січня 2017 року.

Про новації в оподаткуванні доходів громадян, розмір мінімальної заробітної плати та податкової соціальної пільги у 2016 році, адмініструванні військового збору розповіла  начальник  відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун.

«У частині податку на доходи фізичних осіб з 1 січня 2016 року  встановлюється єдина ставка в розмірі 18% від бази оподаткування (замість 15% та 20%). Однак, до ряду доходів застосовуються інші ставки для оподаткування, а саме: 0%, 5%, 15% та 18%.  Розмір податкової соціальної пільги дорівнює 50% від прожиткового мінімуму для працездатної особи  і складатиме 689 грн, а  граничний розмір доходу для застосування податкової соціальної пільги становитиме 1930 гривень», - довела до присутніх фахівець податкової. Також учасники заходу обговорили питання легалізації доходів громадян та оформлення трудових відносин, що забезпечить ріст надходжень податку з доходів фізичних осіб та військового збору. Окремо Алла Супрун акцентувала увагу на декларуванні громадянами доходів, отриманих у 2015 році.
   
Основні зміни, що стосуються визначення  бази для нарахування ЄСВ, ставок ЄСВ висвітлила під час семінару головний державний ревізор - інспектор відділу адміністрування єдиного соціального внеску Ганна Циган. Вона зосередила увагу на тому, що  усім страхувальникам  встановлено єдину ставку  для нарахування ЄСВ, а саме 22 %.

«Тепер не потрібно щорічно уточнювати  клас професійного ризику виробництва для отримання індивідуальної ставки. При цьому для підприємств, які сплачували ЄСВ за ставками 8,41%, 5,3% та 5,5% ставки нарахування ЄСВ залишаються колишніми. Крім того  збільшилася максимальна величина бази для нарахування ЄСВ. Тепер вона становитиме 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом»,- зазначила податківець.
          
З учасниками заходу фахівці податкової поспілкувалися і з питань своєчасності сплати податків і зборів, подання звітності в електронному вигляді, роботи електронних сервісів та надання адміністративних послуг тощо.

Про оновлений формат офіційного видання ‪ДФС‬ України - журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» та його передплату вела розмову з присутніми директор  філії ДП «Сервісно - видавничий центр» у Чернігівській області  Ніна Жабинець.

По закінченню семінару фахівці інспекції надали відповіді на запитання платників.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини