Чернігівські активісти побували на круглому столі у Бурштині
У місті Бурштин відбувся круглий стіл на тему «Місцева демократія – польський досвід. Механізми впровадження в Україні», де представники органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства обговорили можливість майбутньої співпраці на прикладі польського досвіду.

Члени робочої групи, які у травні мали можливість ознайомитися наочно з польською моделлю децентралізації, представили свої напрацювання програми співробітництва для українських сторін. В основу покладено ідею створення координаційного центру як бази накопичення та розподілу пропозицій, потреб, задумів тощо мешканців міста Бурштин.
На заході місцеву громаду представляв мер міста Бурштин Петро Курляк, який розповів на прикладі ГО «Товариство молодих інвалідів та їх батьків «Довір'я» про уже існуючий досвід передачі певних функцій на зацікавлені громадські організації. Також присутніх було поінформовано про можливість діалогу громади із владою через Всеукраїнський он-лайн ресурс «Відкрите місто», де Бурштин є одним із двох зареєстрованих міст Івано-Франківської області.
Організатор та модератор круглого столу голова Бурштинського осередку ІФОО «Молода Просвіта» Віталій Грицюк зазначив, що для невеликих міст важливо використовувати кожну нагоду для активізації місцевої громади і розвитку краю.
Захід відвідали гості з міста Чернігів: координатор проекту "Співпраця місцевої влади і недержавних організацій - просування польської моделі місцевої демократії в Україні", в рамках якого відбулася зустріч, Руслана Бурова, експерт проекту з юридичних питань Роман Семешко, виконавчий директор Громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» Кирило Єкимов.
«Цей проект має особливу актуальність в умовах процесу реформування України, оскільки справжні децентралізація та реформування залежать не лише від зміни законодавства - вони будуть ефективними за умови безпосередньої участі громадян на локальному рівні», - відмітила голова ІФОО «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк.
Проект реалізовується ГО «MART» у співпраці з Гельсинським фондом прав людини (Польща) і є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини». Проект співфінансується в рамках Програми розвитку польського співробітництва Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща, Програми "Співробітництво в області громадської дипломатії 2015" та в рамках Програми Польсько-Американського Фонду Свободи "RITA", що здійснюється через Фонд "Навчання для Демократії".
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.