У Чернігові відкрилася Всеукраїнська школа з прав людини для ромських активістів
ІІ Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів ромських громад розпочалася 15 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Це базовий курс із правозахисної діяльності, орієнтований на молодих ромів – діючих і потенційних представників національних громад, а також активістів громадських об’єднань з різних регіонів України.
Цілі та суспільне значення Школи пояснив її методист Олександр Войтенко: «Ми живемо в період трансформації суспільства, коли дедалі більшого значення набуває інтеграція ромів у громадське життя, поява ініціатив з боку ромських громад. При цьому міжнародні фонди-донори демонструють дуже бережне ставлення до національних традицій, які оберігаються самими громадами. Пошук балансу дає нам можливість спільно знайти шлях до залучення ромських активістів».
Попри значну кількість проблем, роми майже не звертаються за допомогою до правозахисних організацій, і поява молодих правозахисників-вихідців із національних громад могла б допомогти подолати проблему суспільної ізоляції ромів, вважає координатор проекту Руслана Бурова. «Я переконана, що ця школа вас змінить і дозволить переосмислити права людини навіть тим, хто здобуває юридичний фах і вже має певні знання», - звернулася вона до учасників.
У семиденному тренінгу бере участь 19 представників ромських громад з різних регіонів України, переважно – Одещини, Київщини та Харківщини. Очікування учасників – здобути або поглибити правові знання, отримати експертну оцінку власних ідей у сфері суспільної активності, налагодити зв’язок з іншими активними українськими ромами. На них чекає насичена навчальна програма від провідних експертів, яка включає спеціальні теми на зразок геноциду ромів у ІІ Світовій війні, міжкультурного взаєморозуміння як необхідну умову поваги до прав людини та мирного співіснування та способів протидії дискримінації, а також загальні теми – філософія та еволюція прав людини, національні та міжнародні механізми захисту прав та інші.
Школа завершиться 21 серпня. Після її закінчення до десяти кращих випускників зможуть пройти стажування на базі правозахисних організацій України.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.