Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 13:42:59

У Чернігові відкрилася Всеукраїнська школа з прав людини для ромських активістів

17.08.2015   08:14Агенцiя

ІІ Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів ромських громад розпочалася 15 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Це базовий курс із правозахисної діяльності, орієнтований на молодих ромів – діючих і потенційних представників національних громад, а також активістів громадських об’єднань з різних регіонів України. 

Цілі та суспільне значення Школи пояснив її методист Олександр Войтенко: «Ми живемо в період трансформації суспільства, коли дедалі більшого значення набуває інтеграція ромів у громадське життя, поява ініціатив з боку ромських громад. При цьому міжнародні фонди-донори демонструють дуже бережне ставлення до національних традицій, які оберігаються самими громадами. Пошук балансу дає нам можливість спільно знайти шлях до залучення ромських активістів».

Попри значну кількість проблем, роми майже не звертаються за допомогою до правозахисних організацій, і поява молодих правозахисників-вихідців із національних громад могла б допомогти подолати проблему суспільної ізоляції ромів, вважає координатор проекту Руслана Бурова. «Я переконана, що ця школа вас змінить і дозволить переосмислити права людини навіть тим, хто здобуває юридичний фах і вже має певні знання», - звернулася вона до учасників.

У семиденному тренінгу бере участь 19 представників ромських громад з різних регіонів України, переважно – Одещини, Київщини та Харківщини. Очікування учасників – здобути або поглибити правові знання, отримати експертну оцінку власних ідей у сфері суспільної активності, налагодити зв’язок з іншими активними українськими ромами. На них чекає насичена навчальна програма від провідних експертів, яка включає спеціальні теми на зразок геноциду ромів у ІІ Світовій війні, міжкультурного взаєморозуміння як необхідну умову поваги до прав людини та мирного співіснування та способів протидії дискримінації, а також загальні теми – філософія та еволюція прав людини, національні та міжнародні механізми захисту прав та інші.

Школа завершиться 21 серпня. Після її закінчення до десяти кращих випускників зможуть пройти стажування на базі правозахисних організацій України.
 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини