Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:17:37

Написання проектів, мережування, результати реалізованих міні-проектів: про це і не тільки для "новачків" у громадському секторі

25.06.2015   08:04Агенцiя

Протягом чотирьох днів 20-23 червня тривав семінар «Від ідей до змін у громаді: планування та реалізація проектних ініціатив», котрий організовано в рамках проекту «Громадські дії на підтримку Криму та сходу України», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові». Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Серед майже тридцяти учасників, з переважно східних областей України, прифронтових міст та переселенців з Донбасу, які проживають у західній частині країни, були чоловіки та жінки різних вікових груп. До присутніх з вітальним словом звернувся виконавчий директор Освітнього Дому прав людини в Чернігові Кирило Єкимов. Він запросив кожного почувати себе, наче вдома, і знову повертатися сюди за знаннями, що змінюють нашу країну на краще.

Тренінг був присвячений навчанню громадських активістів, які, в силу обставин, нещодавно прийшли у третій сектор, напрацюванню ідей, написанню проектних пропозицій, пошуку коштів на реалізацію їх задумів. Основні питання, які хвилювали більшу частину аудиторії, - це пошук соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, ведення соціального бізнесу для допомоги переселенцям, їх працевлаштування та перекваліфікація, а також забезпечення доступу населення до питної води в умовах збройного конфлікту. Відповідно до обраних тем, учасники, з допомогою керівника проекту Володимира Щербаченка, тренерів - керівника Східноукраїнського представництва МФ «Відродження» Олени Розсказової, менеджера координаторів міні-проектів від Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» Євгенії Бардяк та запрошених експертів – Світлани Тарабанової і Максима Єлігулашвілі, працювали в невеликих групах над метою, завданнями, плануванням заходів та залученням на них цільової аудиторії, розробляли опитувальники для проведення оцінки і моніторингу отриманих результатів.

Цікавим викликом стала вправа на коротку презентацію, так звану «Elevator Speech», за допомогою якої «грантошукачі» мали переконати «грантодавця» надати фінансову допомогу на конкретний проект протягом 60 секунд. Декому це навіть вдалося.

Оскільки, присутні – переважно переселенці, які проживають в різних регіонах і представляють різні громадські об'єднання, але зазвичай стикаються з одинаковими проблемами, то виникло питання побудови мережі організацій вимушених переселенців. Про це активно йшла мова на теоретичних і практичних вечірніх сесіях, які вів тренер з досвідом Андрій Круп'як.

Керівник проекту Володимир Щербаченко відмітив: «По учасниках тренінгу видно, що проблеми, над вирішенням яких вони працюють в ході навчального заходу, надзвичайно актуальні. Група дуже мотивована і це значною мірою є запорукою, того отримані знання будуть впровадженні в життя».

Як приклад для більшості учасників були наочні презентації уже реалізованих міні-проектів у рамках даного проекту. Координатори сімох ініціатив, які уже добігли кінця, поділилися власним досвідом у реалізації та розповіли про отримані результати.

Попереду учасників цього та попередніх семінарів у рамках поточного проекту очікує зустріч восени на спільній конференції.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.