Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 14:54:10

Написання проектів, мережування, результати реалізованих міні-проектів: про це і не тільки для "новачків" у громадському секторі

25.06.2015   08:04Агенцiя

Протягом чотирьох днів 20-23 червня тривав семінар «Від ідей до змін у громаді: планування та реалізація проектних ініціатив», котрий організовано в рамках проекту «Громадські дії на підтримку Криму та сходу України», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові». Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Серед майже тридцяти учасників, з переважно східних областей України, прифронтових міст та переселенців з Донбасу, які проживають у західній частині країни, були чоловіки та жінки різних вікових груп. До присутніх з вітальним словом звернувся виконавчий директор Освітнього Дому прав людини в Чернігові Кирило Єкимов. Він запросив кожного почувати себе, наче вдома, і знову повертатися сюди за знаннями, що змінюють нашу країну на краще.

Тренінг був присвячений навчанню громадських активістів, які, в силу обставин, нещодавно прийшли у третій сектор, напрацюванню ідей, написанню проектних пропозицій, пошуку коштів на реалізацію їх задумів. Основні питання, які хвилювали більшу частину аудиторії, - це пошук соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, ведення соціального бізнесу для допомоги переселенцям, їх працевлаштування та перекваліфікація, а також забезпечення доступу населення до питної води в умовах збройного конфлікту. Відповідно до обраних тем, учасники, з допомогою керівника проекту Володимира Щербаченка, тренерів - керівника Східноукраїнського представництва МФ «Відродження» Олени Розсказової, менеджера координаторів міні-проектів від Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» Євгенії Бардяк та запрошених експертів – Світлани Тарабанової і Максима Єлігулашвілі, працювали в невеликих групах над метою, завданнями, плануванням заходів та залученням на них цільової аудиторії, розробляли опитувальники для проведення оцінки і моніторингу отриманих результатів.

Цікавим викликом стала вправа на коротку презентацію, так звану «Elevator Speech», за допомогою якої «грантошукачі» мали переконати «грантодавця» надати фінансову допомогу на конкретний проект протягом 60 секунд. Декому це навіть вдалося.

Оскільки, присутні – переважно переселенці, які проживають в різних регіонах і представляють різні громадські об'єднання, але зазвичай стикаються з одинаковими проблемами, то виникло питання побудови мережі організацій вимушених переселенців. Про це активно йшла мова на теоретичних і практичних вечірніх сесіях, які вів тренер з досвідом Андрій Круп'як.

Керівник проекту Володимир Щербаченко відмітив: «По учасниках тренінгу видно, що проблеми, над вирішенням яких вони працюють в ході навчального заходу, надзвичайно актуальні. Група дуже мотивована і це значною мірою є запорукою, того отримані знання будуть впровадженні в життя».

Як приклад для більшості учасників були наочні презентації уже реалізованих міні-проектів у рамках даного проекту. Координатори сімох ініціатив, які уже добігли кінця, поділилися власним досвідом у реалізації та розповіли про отримані результати.

Попереду учасників цього та попередніх семінарів у рамках поточного проекту очікує зустріч восени на спільній конференції.

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво: біля Сокирина йдуть роботи з регенерації основи дороги 14:07

Це ділянка траси М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі поблизу межі з Київською областю, яка зараз у процесі капітального ремонту.

Владислав Атрошенко: Підвищення ціни на послугу з управління будинками відбудеться не раніше 1 червня

Владислав Атрошенко: Підвищення ціни на послугу з управління будинками відбудеться не раніше 1 червня 12:55

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 22 квітня провів нараду з керівниками комунальних підприємств, які надають послугу з управління, головними економістами та бухгалтерами цих підприємств.

Протидія незаконному обігу пального — один із пріоритетних напрямків роботи ОДА

Протидія незаконному обігу пального — один із пріоритетних напрямків роботи ОДА 12:40

22 квітня відбулася онлайн-нарада за участі центральних органів виконавчої влади, представників міжвідомчих регіональних робочих груп з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами.

Альтернатива є: торфозаводи Чернігівщини освоїли перспективні види продукції

Альтернатива є: торфозаводи Чернігівщини освоїли перспективні види продукції 12:15

Завершився опалювальний сезон і у торфозаводів Чернігівщини упала реалізація основного виду продукції – торфобрикету. На Смолинському торфозаводі філії ДП «Чернігівторф» знайшли вихід із ситуації, налагодивши збут інших видів сировини та готової продукції.

Кількість інтернаціональних шлюбів скоротилася

Кількість інтернаціональних шлюбів скоротилася 11:48

У Чернігівській області у 2020 році з 3693 зареєстрованих шлюбів 159 (або 4,3%) – укладені між громадянами України та представниками інших країн.